Ucom-ի գլխավոր տնօրենը մասնակցել է Առաջնորդության դպրոցի ավարտական միջոցառմանը
Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը մասնակցել և ելույթով է հանդես եկել Առաջնորդության դպրոցի Առաջնորդության զարգացման 2023-2024 թթ. դասընթացի ավարտական միջոցառմանը։
Առաջնորդության զարգացման 2023-2024 թթ. դասընթացի մասնակից ուսանողները ստացել են առաջնորդությանը վերաբերող կարևոր գիտելիքներ ու փորձառություններ, այդ թվում՝ առաջնորդության հիմնարար սկզբունքներ, արդյունավետ կարիերա և գործարար կապեր, բիզնեսի ինովացիոն զարգացում, թիմային աշխատանք, հաղորդակցություն և բանակցություններ։
Նրանց համար դասախոսություններով են հադես եկել և իրենց փորձով կիսվել տարբեր գործարարներ ու բարձրաստիճան պաշտոնյաներ, դեսպաններ և հանրային գործիչներ Հայաստանից ու այլ երկրներից։ Ուսանողները նաև կատարել են ուսումնասիրություններ և մշակել ու իրականացրել սեփական նախագծեր։
«Իրական առաջնորդ լինելը միշտ բարդ ու պատասխանատու է, քանի որ կառավարչից բացի առաջնորդը պիտի նաև լինի ընկերության արժեքների կրող և ջատագով, նա պիտի օրինակ ծառայի բոլորի համար, նաև պիտի այնպիսի մթնոլորտ ստեղծի, որ ցանկացած աշխատակից կարողանա օգտակար առաջարկներով հանդես գա ու իրականացնի դրանք։ Դուք էլ, որպեսզի դառնաք լավ առաջնորդներ պիտի չվախենաք ստեղծագործ, հետևողական ու վստահ լինել ձեր աշխատանքի մեջ», - նշել է Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Առաջնորդության դպրոցը կարևորում է գործնական բիզնես գիտելիքների և փորձառության փոխանցումը ապագայամետ երիտասարդներին։ Վստահ ենք, որ պարոն Յիրիկյանի և Առաջնորդության Դպրոցի մյուս անձնվեր դասախոսների տեսլականներին, վերլուծություններին ու փորձառություններին հաղորդակցումը կարևոր ազդեցություն կունենա մասնակիցների գալիք ձեռքբերումների և Հայաստանի զարգացման գործում», - ասել է Առաջնորդության դպրոցի հիմնադիր նախագահ Սամվել Մովսիսյանը։
Առաջնորդության դպրոց հիմնադրամը գործում է 2009 թվականից։ Կազմակերպության առաքելությունն է տեղական և միջազգային կայացած գործիչների, տեսաբանների ու կազմակերպությունների համագործակցությամբ աջակցել ապագա նորարար բիզնես առաջնորդների զարգացմանը Հարավային Կովկասի և Պարսից ծոցի ռեգիոններում։

Гендиректор Ucom участвовал в выпускном мероприятии Школы лидерства
Поддержи А1+!Генеральный директор Ucom Ральф Йирикян принял участие и выступил с речью в выпускном мероприятии курсе «Развитие лидерства 223-2024» Школы лидерства.
Студенты курса «Развитие лидерства 223-2024» получили важные знания и опыт, касающиеся лидерства, в том числе они познакомились с базовыми принципами лидерства, строительством эффективных деловых связей и карьеры, инновационным развитием бизнеса, командной работой, коммуникацией и переговорами.
С лекциями для них выступали и делились своим опытом различные бизнесмены и высокопоставленные лица, послы и общественные деятели из Армении и других стран. Студенты также провели собственные исследования, разработали и реализовали собственные проекты.
«Быть настоящим лидером всегда нелегко, это большая ответственность, потому что помимо управления лидер должен быть носителем и защитником ценностей компании, должен служить примером для всех и создавать такую атмосферу, чтобы любой сотрудник мог выступать с полезными инициативами и реализовывать их. И вы, чтобы стать хорошими лидерами, должны не бояться творческого подхода, быть последовательными и быть уверенными в своих действиях», - сказал генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Для Школы лидерства важно передавать молодежи, нацеленной на будущее, практические бизнес-знания и опыт. Уверен, что знакомство с концепциями, анализом и опытом господина Йирикяна и других приверженных преподавателей Школы лидерства значительным образом отразятся на будущих достижениях наших студентов и развитии Армении», - отметил основатель и президент Школы лидерства Самвел Мовсисян.
Фонд «Школа лидерства» действует с 2009 года. Миссия фонда – содействовать развитию будущих новаторских бизнес-лидеров в регионе Южного Кавказа и Персидского залива при сотрудничестве с практическими деятелями, теоретиками и организациями.