Ինձ հող հանձնելու մասին հարց մի տվեք. ԳՇ պետ (տեսանյութ)
Սահմանազատումից հետո, այո՛, սահմանապահները սահմանին իրականացնում են ծառայություն, բայց տվյալ ուղղություններու, Զիված ուժերն ունեն կանոնավոր ստորաբաժանումներ, որոնք պատարաստ են իրենց առաջ դրված խնդիրը լուծել. ԱԺ-ում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ՀՀ ԶՈւ գլխավոր շտաբի պետ Էդվարդ Ասրյանը։
Նա ևս մեկ անգամ խնդրեց իրեն «հող հանձնելու» մասին հարցադրում չանել։
«Ես քաղաքացիական ենթակառուցվածքի խնդիր չեմ լուծում՝ տներ, տարածքներ, հողամասեր։ Այո՛, վստահ եմ, որ տրված տարածքները ՀՀ-ի տարածքները չեն»,-ասաց նա։
Իսկ թե ինչի՞ հիման վրա է պնդում՝ արձագանքեց. «Ես չեմ պնդում, դա պնդում է սահմանը, որը արտացոլված է մեր քարտզների վրա»։
Թե ինչպե՞ս էին մարդիկ սեփականության վկայական ստացել՝ ասաց, որ հարցը պետք է ուղղել ՊԵԿ-ին, դա իրենց գործառույթը չի։

Не спрашивайте меня о сдаче земель: Начальник ГШ (видео)
Поддержи А1+!Начальник Генштаба ВС Армении Эдвард Асрян уверяет, что территории, перешедшие под контроль Азербайджана в результате делимитации границы между Арменией и Азербайджаном в Тавушской области, де-юре не были территорией Армении. Об этом Асрян сказал на брифинге с журналистами.
Он отметил, что в настоящее время на этом участке границы дежурят пограничники, но на этих направлениях у Вооруженных сил есть регулярные подразделения, которые готовы выполнять поставленные перед ними задачи.
«Уверен, что это не были де-юре территорий Республики Армения. Это не я так говорю, об этом говорит граница, отраженная на наших картах», - сказал Асрян.