Հանրապետության տոնը խորհրդանշում է անկախ ու ինքնիշխան պետություն կառուցելու կոլեկտիվ քաղաքական կամքը. Արարատ Միրզոյան
Հանրապետության օրվա կապակցությամբ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը գրառում է կատարել X էջում.
«Այսօր մենք նշում ենք Հանրապետության տոնը, որը խորհրդանշում է պետականության վերականգնումը և անկախ ու ինքնիշխան պետություն կառուցելու կոլեկտիվ քաղաքական կամքը:
Քանզի մենք անցնում ենք դժվար ժամանակներով ու մարտահրավերների միջով, դրանք կրկին այն արժեքներն են, որոնք պետք է մեզ առաջնորդեն ամուր ու ժողովրդավար Հայաստանի Հանրապետության զարգացման ճանապարհին՝ ներառյալ հուսալի միջազգային գործընկերությունների միջոցով:»

День Республики символизирует коллективную политическую волю к построению независимой и суверенной страны: Арарат Мирзоян
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян направил поздравительное послание по случаю Дня Республики
«Сегодня мы отмечаем День Республики, символизирующий восстановление государственности и собирательную волю к построению независимой и суверенной страны. Когда мы переживаем трудные времена, именно эти ценности должны направлять нас на пути к сильной и демократической Армении, в том числе через надежное международное партнерство», - написал он.