Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ կայացել է հեղինակային երգի և մնջախաղի բարեգործական համերգը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍ․թ․ ապրիլի 26-ին Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ Երևանի Տիկնիկային թատրոնում կայացել է հեղինակային երգի և մնջախաղի բարեգործական համերգը: Հնչել են «Բարդերի ակումբ»-ի հեղինակ կատարողներ Վախթանգ Հարությունյանի, Վահան Արծրունու, Էդուարդ Զորիկյանի, Արմինե Հայրապետյանի սիրված ու նոր ստեղծագործությունները։
Համերգի թատերական կարևոր բաղադրիչ մասերից մեկը մնջախաղն էր: Համերգի ընթացքում պոեզիան հանդիսատեսին է փոխանցվել բանաստեղծական խոսքի, երաժշտության և մնջախաղաց Համլետ Չոբանյանի պլաստիկայի միջոցով: Հայաստանում հեղինակային երգի «Բարդ» ակումբի հիմնադիր, երգահան Վախթանգ Հարությունյանը նշել է, որ միջոցառման գլխավոր նպատակը մշակութային, քաղաքացիական հասարակության միասնականություն ձևավորելն է․ «Այս համերգները շատ կարևոր դեր են խաղում: Հնարավորություն են տալիս՝ մարդիկ գան, մասնակցեն: Մասնակցությունը դառնում է բարեգործական՝ շնորհիվ Ֆասթ Բանկի աջակցության, մենք կարողանում ենք ուղղել որևէ սոցիալական նախագծի»:
Նշենք, որ «Բարդերի ակումբ»-ը Ֆասթ Բանկի աջակցությամբ մեծ նախագիծ է իրականացնում՝ «Հեղինակային երգի փառատոնը»։ Ամռանը փառատոնը կտեղափոխվի Սևան։ Փառատոնային եռամսյակի ավարտից հետո կքննարկվեն ակումբի նոր համերգների աշխարհագրությունն ու բովանդակությունը։
Ֆասթ Բանկի համար համերգին աջակցելը կարևոր նշանակություն ունի՝ նպաստել ոչ միայն հայկական հեղինակային երգի ավանդույթների պահպանմանը, այլև մասնակից դառնալ բարեգործական ծրագրերի:

При содействии Fast Bank-а состоялся благотворительный концерт авторской песни и пантомимы (видео)
При содействии Fast Bank-а 26 апреля в Ереванском кукольном театре состоялся благотворительный концерт авторской песни и пантомимы. Прозвучали любимые и новые произведения авторов “Клуба бардов” Вахтанга Арутюняна, Ваана Арцруни, Эдуарда Зорикяна и Армине Айрапетян.
Важной частью концерта стали выступления мимов. Поэзия передавалась зрителям посредством музыки и пластики пантомимы Гамлета Чобаняна. Вахтанг Арутюнян, основатель клуба авторской песни в Армении, автор песен отметил, что основная цель мероприятия - формирование единства культурного и гражданского общества.
“Эти концерты играют очень важную роль. Они дают возможность людям прийти и принять участие. Участие становится благотворительным, поскольку благодаря помощи Fast Bank-а мы можем проводить такие социальные проекты”.
“Клуб бардов” при содействии Fast Bank-а реализует большой проект: Фестиваль авторской песни. Летом фестиваль состоится на Севане.
Fast Bank придает большое значение таким мероприятиям. Он внесит свой вклад и в дело сохранения традиций армянской авторской песни, и становится участником благотворительных программ.