436733376_932007478424414_2395020390001877017_n
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում կայանալիք Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված համերգը կղեկավարի Հովհաննես Չեքիջյանը
Արամ Խաչատրյան համերգասրահում ապրիլի 10-ին ժամը 19:00-ին տեղի կունենա Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային օրվան նվիրված համերգ Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Հովհաննես Չեքիջյան), Հայաստանի ազգային ֆիլհարմոնիկ նվագախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյան) և Եղվարդի Արվեստի դպրոցի երգչախմբի (գեղարվեստական ղեկավար և խմբավար Գասպար Ամիրխանյան) մասնակցությամբ։
Կատարումներով հանդես կգան հայտնի մենակատարներ Բելլա Ամարյանը (մեցցո սոպրանո), Դավիթ Բաբայանցը (բարիտոն), Աշոտ Դանթարջյանը (բաս) և երաժիշտ Բորիս Եգանյանը (ակորդեոն):
Տոնական երեկոյին կհնչեն ֆրանսիացի հայտնի կոմպոզիտորների ստեղծագործությունները։
Համերգը կղեկավարի Հայաստանի ազգային ակադեմիական երգչախմբի գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր Հովհաննես Չեքիջյանը։

В концертном зале «Арам Хачатурян» состоится концерт в честь Международного дня Франкофонии, руководитель Ованнес Чекиджян
Поддержи А1+!10 апреля в 19:00 в концертном зале «Арам Хачатурян» состоится концерт, посвященный Международному дню Франкофонии. Выступят Национальный академический хор Армении (художественный руководитель и главный дирижер Ованнес Чекиджян), Национальный филармонический оркестр Армении (художественный руководитель директор и главный дирижер Эдуард Топчян) и хор Художественной школы Егварда (художественный руководитель и хормейстер Гаспар Амирханян).
Также выступят солисты Белла Амарян (меццо-сопрано), Давид Бабаянц (баритон), Ашот Дантарджян (бас) и аккордеонист Борис Еганян.
Прозвучат произведения французских композиторов.
Дирижер концерта - Ованнес Чекиджян, художественный руководитель и главный дирижер Национального академического хора Армении.