Քննարկվել է Հայաստանի ու Հունաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ընթացքը
Մարտի 4-ին առանձնազրույց եմ ունեցել Հունաստանի Հանրապետության ազգային պաշտպանության նախարար Նիկոլաոս Դենդիասի հետ, որին հաջորդել է պատվիրակությունների ընդլայնված կազմով հանդիպումը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի ու Հունաստանի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության ներկայիս ընթացքը, 2023 թվականի դեկտեմբերին Աթենքում տեղի ունեցած բանակցությունների ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների ուղղությամբ կատարված աշխատանքները, նախանշվել են համագործակցության մի շարք նոր ուղղություններ:
Պայմանավորվածություն ենք ձեռք բերել երկու երկրների կառավարությունների միջև ռազմատեխնիկական համագործակցության մասին համաձայնագրի վավերացումից հետո նոր լիցք հաղորդել ռազմատեխնիկական համագործակցությանը։

429753891_998242921671082_2136756468533096562_n
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян  4 марта принял министра национальной обороны Греческой Республики Никоса Дендиаса, находящегося в Армении с официальным визитом. Между министрами состоялась приватная беседа, после которой началась встреча в расширенном составе с членами делегации из Греции.
В ходе встречи были обсуждены вопрос сотрудничества в сфере обороны между Арменией и Грецией, работы, осуществляемые в направлении договоренностей, достигнутых в ходе переговоров, состоявшейся в Афинах в декабре 2023 года, и был намечен ряд новых направлений сотрудничества.
Было принято решение после ратификации соглашения о военно-техническом сотрудничестве между правительствами двух стран придать сотрудничеству в области обороны новое направление.