Պուտինի և Փաշինյանի միջև շփումներ այս պահին նախատեսված չեն․ Պեսկով
Պուտին-Փաշինյան շփումներ նախատեսված չեն, այսօր հայտարարել է Ռուսատանի նախագահի խոսնակ Դմիտրի Պեսկովը՝ շեշտելով՝ անհրաժեշտության դեպքում դրանք արագ կկազմակերպվեն, գրում է ТАСС-ը։
«Ո՛չ, այս պահին ժամանակացույցում ամենաբարձր մակարդակով շփումներ նախատեսված չեն, սակայն անհրաժեշտության դեպքում, իհարկե, [նման շփումներ] կարող են շատ արագ հայտնվել, հեռախոսազրույց կազմակերպվել», - ասել է Կրեմլի ներկայացուցիչը։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովը հայտարարել էր, որ Ռուսաստանը հույս ունի պատասխան ստանալ Հայաստանից՝ կապված պարտավորությունների կատարման, ինչպես նաև համատեղ ինտեգրացիոն կառույցներին, այդ թվում՝ ՀԱՊԿ-ին մասնակցության վերաբերյալ։

Контактов Путина и Пашиняна в настоящее время нет в графике: Песков
Контакты президента РФ Владимира Путина и премьера Армении Никола Пашиняна могут быть оперативно организованы при необходимости, пока их в графике нет, сообщил журналистам пресс-секретарь российского лидера Дмитрий Песков.
"Нет, в настоящий момент контактов на высшем уровне в графике не предусмотрено. Вместе с тем при необходимости, конечно, [такие контакты] могут появиться, телефонные разговоры достаточно быстро могут быть организованы", - сказал представитель Кремля, пишет ТАСС.
Ранее глава МИД РФ Сергей Лавров заявил, что Россия надеется получить от Армении ответ относительно выполнения обязательств и участия в совместных интеграционных структурах, включая ОДКБ. Пашинян отмечал, что Ереван юридически заморозит свое членство в Организации Договора о коллективной безопасности, если она не выполнит свои обязательства.