Website Release Cover
Ֆասթ Բանկը ստացել է Mastercard համակարգի քարտերի թողարկման և սպասարկման լիցենզիա։ Համագործակցության արդյունքում Բանկը շուտով իր հաճախորդներին կառաջարկի Mastercard World և Mastercard World Black Edition քարտեր։
«Մենք շատ ուրախ ենք Mastercard քարտերի թողարկման և սպասարկման հնարավորության համար, քանի որ այն կարևոր քայլ է ՀՀ բանկային ոլորտն աշխարհում ամենաժամանակակիցներից և առաջադեմներից մեկը դարձնելու ճանապարհին։ Անհամբեր սպասում ենք Mastercard-ի առավելությունները մեր հաճախորդներին առաջարկելուն և նրանց համար ֆինանսների կառավարման ավելի մեծ հնարավորություններ ստեղծելուն»,-ասել է Ֆասթ Բանկի ներկայացուցիչը։
Mastercard-ի անդամակցության լիցենզիայի ստացումից հետո Բանկն ընդլայնում է նաև բանկոմատների ցանցն ու տանում քարտերի թողարկման, սպասարկման համար անհրաժեշտ այլ ենթակառուցվածքների ապահովման աշխատանքներ, նորարարությունների միջոցով ձգտում է նպաստել Հայաստանում բանկային ծառայությունների հասանելիության բարձրացմանն ու արագությանը։
«Այս նորությունը կարևոր է նաև Mastercard-ի համար, քանի որ ժամանակակից տեխնոլոգիական ընկերությունների հետ համագործակցությունը մեր առաքելության և տեսլականի անբաժանելի մասն է: Մենք հավատում ենք, որ ապագան անկանխիկն է, և հպարտ ենք լինել այս տրանսֆորմացիայի շարժիչ ուժերից մեկը: Ֆասթի հետ մեր համագործակցությունը կնպաստի Հայաստանում ֆինանսական գործառնություններն էլ ավելի մատչելի դարձնելու գործընթացին»,-ասել է Վրաստանում և Հայաստանում Mastercard-ի տարածաշրջանային տնօրեն Դավիթ Զգուդաձեն։
Mastercard-ը համաշխարհային վճարումների ոլորտում տեխնոլոգիական ընկերություն է: Մենք ղեկավարում ենք աշխարհի ամենաարագ վճարային դատավարական ցանցը, որը միավորում է ավելի քան 210 երկրներում գործող ձեռնարկությունները, սպառողներին, ֆինանսական հաստատությունները, մանրածախ ցանցերը և կառավարությունները: Mastercard-ի արտադրանքներն ու համակարգերը դարձնում են առօրյա բիզնես գործունեությունը, ինչպիսիք են գնումները, ճանապարհորդությունները, բիզնեսը և ֆինանսական կառավարումը ավելի պարզ, արդյունավետ և անվտանգ:

Фаст Банк получил лицензию на членство в Mastercard
Поддержи А1+!Фаст Банк получил лицензию на выпуск и обслуживание карт системы Mastercard. В результате сотрудничества банк в ближайшее время предложит своим клиентам карты Mastercard World и Mastercard World Black Edition.
«Мы очень рады возможности выпуска и обслуживания карт Mastercard, поскольку это важный шаг на пути к тому, чтобы банковский сектор РА стал одним из самых современных и передовых в мире. Мы с нетерпением ждем возможности предложить нашим клиентам преимущества Mastercard и создать для них более широкие возможности по управлению своими финансами», - заявил представитель Фаст Банка.
После получения лицензии на членство в Mastercard банк расширяет сеть банкоматов и проводит работы по выпуску карт, обеспечению других инфраструктур, необходимых для обслуживания, стремится посредством инноваций способствовать повышению доступности и скорости банковских услуг в Армении.
«Эта новость важна и для Mastercard, поскольку сотрудничество с современными технологическими компаниями является неотъемлемой частью нашей миссии и видения. Мы верим, что будущее за безналичными расчетами, и гордимся тем, что являемся одной из движущих сил этой трансформации. Наше сотрудничество с Фаст будет способствовать тому, чтобы финансовые операции в Армении сделать более доступными», - сказал Давид Згудадзе, региональный директор Mastercard в Грузии и Армении.
Mastercard - глобальная компания, занимающаяся платежными технологиями. Мы управляем самой быстрой в мире сетью обработки платежей, объединяющей предприятия, потребителей, финансовые учреждения, розничные торговцы и правительства в более чем 210 странах. Продукты и системы Mastercard делают повседневную деловую деятельность, такую как покупки, путешествия, управление бизнесом и финансами, проще, эффективнее и безопаснее.