Վահան Քերոբյանը հրաժարական է տվել պաշտոնից
Ստացվեց այնպես, որ ես էկոնոմիկայի նախարարի պաշտոնում այլևս չեմ ծառայելու Ձեզ։ Այս 3ից ավել տարվա ընթացքում աշխատել եմ անմնացորդ նվիրվածությամբ, լցված սիրով Հայաստանի յուրաքանչյուր բնակչի նկատմամբ։ Աշխատել եմ շաբաթական առնվազն վեց օր, միջինում առավոտվա 8ից երեկոյան 9ը, երեք տարվա ընթացքում ընդհանուր առմամբ 15-16 օգտագործված արձակուրդային օրերով։ Իմ աշխատանքի յուրաքանչյուր օրը ապրել եմ օր առաջ հզոր Հայաստան ունենալու գերիշխող մղումով։ Եղել եմ վճռական, ազնիվ ու նվիրված հայրենիքին։
2020թ համեմատ 2023թ Հայաստանի ՀՆԱ-ն ԱՄՆ դոլարով աճել է մոտ 100%-ով, իսկ ՀՀ դրամով` մոտ 50%-ով։ Հայաստանը մեկ շնչին բաժին ընկնող ՀՆԱ-ի ցուցանիշով այս ընթացքում 112րդ տեղից բարձրացել է 86րդը, մենք այս ցուցանիշով առաջին անգամ անցել ենք Ադրբեջանին, Բելառուսին, բազմաթիվ այլ երկրների։ Էկոնոմիկայի նախարարության բյուջետավորված ծրագրերը 2019-ի 12.5մլրդ դրամից աճել են 91մլրդ դրամի` 2024թ համար։ Կտրուկ աճել է աշխատանքի արտադրողականությունը, ներդրումների ծավալը, Հայաստանին արտաքին առևտրաշրջանառությունը։
Երբ 2020թ նոյեմբերի 20ին ստանձնում էի նախարարի պաշտոնը, մեծ էր հավանականությունը, որ մի քանի օր կամ ամիս կմնամ այդտեղ.
իշխանափոխության հավանականությունը շատ մեծ էր։ Այս ժամանակահատվածում բազմաթիվ անհամաձայնությունների պատճառով բազմիցս ուզեցել եմ լքել այս աշխատանքը, սակայն ստորադասել եմ իմ անձը, որպեսզի առավելագույնի հասցնեմ իմ ծառայության արժեքը իմ երկրին։

Ваан Керобян подал в отставку
Министр экономики Армении Ваан Керобян объявил о своей отставке. Об этом Керобян сообщил на своей странице в Facebook.
«Уважаемые жители Республики Армения. Получилось так, что я больше не буду служить министром экономики. На протяжении этих трех с лишним лет я работал с непоколебимой преданностью, наполненный любовью к каждому жителю Армении. Я работал по меньшей мере шесть дней в неделю, в среднем с 8 утра до 9 вечера, за три года службы использовал всего 15-16 дней отпуска. Каждый день своей работы я проживал с превалирующим желанием иметь сильную Армению. Я был решительным, честным и преданным своей Родине.
По сравнению с 2020 годом ВВП Армении в 2023 году увеличился примерно на 100% в долларах США и примерно на 50% в драмах. По объему ВВП на душу населения Армения поднялась со 112-го места на 86-е, мы впервые обогнали Азербайджан, Белоруссию и ряд других стран.
Бюджетные программы Минэкономики увеличились с 12,5 млрд драмов 2019 года до 91 млрд драмов 2024 года. Производительность труда, объем инвестиций и внешнеторговый оборот Армении резко возросли.
20 ноября 2020 года, когда я занял пост министра, была большая вероятность, что я останусь на ней всего несколько дней или месяцев. Вероятность смены власти была очень велика. За это время из-за множества разногласий я неоднократно хотел уйти с этой работы, но придавал себе меньшее значение, чтобы максимально послужить своей стране.