Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուսաստանի Դաշնության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինին:
Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանը կարևորել է Երևանի և ռուսաստանյան խոշոր քաղաքների միջև ձևավորված հարաբերություններն ու ընդգծել, որ դրանք զարգացման հեռանկարներ ունեն: Որպես հաջողված գործակցության օրինակ՝ Տիգրան Ավինյանը տեղեկացրել է, որ բոլորովին վերջերս Երևանի ավագանին փոփոխություններ է կատարել նախագծման թույլտվության և ճարտարապետահատակագծային առաջադրանք կազմելու գործընթացում, որում հաշվի է առնվել նաև քույր քաղաք Դոնի Ռոստովի փորձը: Դեսպան Կոպիրկինն իր հերթին նկատել է, որ Երևանի և ՌԴ տարբեր քաղաքների միջև հաստատված են գործընկերային հարաբերություններ, ինչն էլ հնարավորություն կտա ընդլայնել գործակցության շրջանակն ու համատեղ նոր ծրագրեր իրականացնել քաղաքային տնտեսության որոշակի բնագավառներում:
Հանդիպմանը ներկա է եղել նաև Հայ-ռուսական առևտրային ներկայացուցչության ղեկավար Աննա Դոնչենկոն: Անդրադառնալով գործարար շրջանակներին՝ քաղաքապետ Ավինյանը կարևորել է ռուսաստանյան ընկերությունների ակտիվ մասնակցությունը Երևանի քաղաքապետարանի հայտարարած նախագծերի մրցույթներին:

Тигран Авинян встретился с послом РФ в РА Сергеем Копыркиным
Мэр Еревана Тигран Авинян принял чрезвычайного и полномочного посла Российской Федерации в Республике Армения Сергея Копыркина. Об этом сообщила мэрия Еревана.
Приветствуя гостя, мэр Авинян подчеркнул сложившиеся между Ереваном и крупными городами России отношения и добавил, что они имеют перспективы развития. В качестве примера успешного сотрудничества Тигран Авинян рассказал, что совсем недавно Совет старейшин Еревана внес изменения в процесс получения разрешения на проектирование и составления архитектурно-планировочных заданий, в котором был учтен и опыт города-побратима Ростова-на-Дону.
Посол Копыркин, в свою очередь, отметил, что между Ереваном и различными городами России установлены партнерские отношения, что даст возможность расширить сферу сотрудничества и реализовать новые совместные проекты в отдельных сферах экономики города.
На встрече также присутствовала глава Армяно-российского торгового представительства Анна Донченко. Мэр Авинян подчеркнул активное участие российских компаний в проектных тендерах, объявленных мэрией Еревана.