«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի ղեկավար կազմն ամփոփել է 2023 թվականը
Մաշտոցի անվան Մատենադարանի նիստերի դահլիճում Հայաստանի խոշորագույն ընկերություններից մեկը՝ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, ամփոփել է 2023 թվականը: Ավելի քան 15 ընկերությունների ղեկավար կազմերը համախմբվել են խորհրդանշական վայրում:Ընկերությունների խումբը համախմբվելով մեկ տանիքի տակ՝ դարձել է մեկ ընտանիք և ունի միասնական տեսլական՝ Հայաստանի տնտեսական աճին նպաստելուն ուղղված գործում աջակցություն ցուցաբերելու հարցում:
Արդեն հինգերորդ տարին է, ինչ «Գալաքսի»-ն ներկայանալի ձևաչափով ամփոփում է անցնող տարին և նախանշում հաջորդ տարվա անելիքներն ու զարգացման ուղղությունները՝ առանձնացնելու հետաքրքիր նախադեպերը, քաղած փորձը:
«Գալաքսի ընտանիքը տարեցտարի մեծանում է ինչպես ընկերությունների, այնպես էլ մասնագետների թվով: Մենք կարողացանք այս տարի մեր առջև դրված բոլոր ծրագրերը կատարել: Ակտիվ ենք եղել տարբեր սոցիալ-կրթական նախաձեռնություններում: Տարիների ընթացքում մեր թափանցիկ աշխատանքը հանգեցրել է նրան, որ բազմաթիվ բարձր որակավորում ունեցող մասնագետներ ձգտում են իրենց գիտելիքները ռեալիզացնել մեր ընկերություններից որևէ մեկում: Տարվա ամփոփումը մեզ համար ոչ թե ավարտ է, այլ նոր անելիքների մեկնարկ»,-նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և գլխավոր տնօրեն Արամ Խաչատրյանը:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը մյուս տարի 25 տարեկան կդառնա: 15 անուն բրենդ, 250-ից ավելի միջազգային հեղինակավոր գործընկեր, 2,500 աշխատակից, 1 միլիոն ակտիվ հաճախորդային բազա. «Գալաքսի» ընկերությունները խումբը Հայաստանի խոշոր գործատուներից ու հարկատուներից է՝ իր համայնքով և կայացած ընկերություններով, որոնցից յուրաքանչյուրը ոլորտում առաջատար է:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը նաև բիզնես մշակույթ փոխող համակարգ է, որն առաջնորդվում է շարունակական կրթության, միասնականության և ամենօրյա աշխատասիրության սկզբունքներով:
Հայաստանի խոշորագույն ընկերություններից մեկը նաև կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության դրոշակակիրներից է: Անցնող տարվա ընթացքում բազմաթիվ առիթներ է ունեցել մեծածավալ օգնություն տրամադրել Արցախից տեղահանված հայրենակիցներին:
«Մենք՝ որպես բիզնես գործունեություն իրականացնող ընկերություն և որպես հայ մարդ, ցանկացել ենք իրենց կողքին լինել, քայլեր ձեռնարկել նրանց օգնելու համար: Այցելել ենք մարզեր, տեսել ենք այն ծանր վիճակը, որում գտնվում են մեր հայրենակիցները: Հանդիպել ենք մարդկանց, ովքեր կորցրել են իրենց տունն ու տեղը, իրենց երկիրը: Նրանք բնակություն են հաստատել Հայաստանում, և այն, ինչ մենք իրականացրել ենք ու դեռ շարունակելու ենք իրականացնել, հուսով ենք, որ կմեղմացնի նրանց հոգսը: Արցախի հետ տեղի ունեցածից հետո մենք միանգամից լծվեցինք արցախցիներին օգնելու գործին և 100 տոննա պարենային օգնություն տեղ հասցրինք Հայաստանի տարբեր մարզերում բնակություն հաստատած 5,000 ընտանիքների»,-նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր և կառավարման խորհրդի համանախագահ Արտյոմ Խաչատրյանը:
Խմբի տարեվերջյան հավաքին մասնակցել են բոլոր ընկերությունների տնօրենները, ովքեր ներկայացրել են 2023-ին իրենց ընկերությունների ձեռքբերումներն ու բացթողումները և ապագայի հայեցակարգերով կիսվել գործընկերների հետ:
«Մեր ընկերությունն այս տարի կարողացել է ավելի ամրապնդել դիրքերը թիրախային խմբերի հետ աշխատանքում: Ներգրավել ենք նոր բրենդներ իրենց տեսականիով և կարողացել ենք վստահության այնպիսի մակարդակ ձևավորել, որը մեզ հնարավորություն է տալիս դիրքավորվել որպես վստահելի ու հոգատար ընկերություն»,-նշել է «Խրոնոգրաֆ» բարձր դասի բազմաբրենդային խանութների ցանցի տնօրեն Գաբրիել Ավետիսյանը:
«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի կազմում գործող «Թայմ Հայաստան», «Թայմ Վրաստան» և «Թայմ Բելառուս» ընկերությունների գործադիր տնօրեն Արսեն Մնացականյանը նույնպես ներկայացրել է Հայաստանում, Վրաստանում և Բելառուսում գործող բրենդի հաջողությունները:
«Հայաստանում, Վրաստանում և Բելառուսում մեր բրենդի ճանաչելիությունը տեղափոխվել է որակապես նոր մակարդակի, «Թայմ»-ը՝ որպես համահավաք հայկական բրենդ, օտարերկրյա սպառողին կարողացել է իր կողմը ներգրավել և դառնալ մրցունակ: Սա ևս մեկ վառ օրինակ է, թե ինչպես կարող է հայկական բիզնեսը մրցունակ դառնալ գերմրցունակ շուկաներում և գրավել իր նշանակալի տեղը»,-նշել է Արսեն Մնացականյանը:
Միջոցառման ընթացքում կարևոր դեր է հատկացվել կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության շրջանակում իրականացված նախագծերին: Առանձնացվել է Արցախից բռնի տեղահանված հայրենակիցներին տրամադրված օգնությունը, որի մանրամասների մասին պատմող տեսաֆիլմն ամբողջացրել է իրականացված մեծածավալ աշխատանքը:
Բացի դա տեղի է ունեցել «Սուրբ ծննդյան» երգի պրեմիերան, որը կատարել են «Կաթիլ» բենդը և Երևանի Ղազարոս Սարյանի անվան արվեստի դպրոցի երգչախումբը՝ խմբավար Գրիգոր Հարությունյանի ղեկավարությամբ, իսկ ֆիլմի ռեժիսորը Արման Սուլեյմանյանն է: Երգի պրոդյուսինգը իրականացրել է «Աքսել Մոնդրիան և գործընկերներ» հեղինակության կառավարման ընկերությունը:
Այսուհետ «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի բոլոր կոմերցիոն տարածքներում կհնչի երգը:
Միջոցառման կազմակերպումը և տեսանյութերի պրոդյուսինգը իրականացրել է «Աքսել Մոնդրիան և գործընկերներ» հեղինակության կառավարման ընկերությունը:
«Գալաքսի» ընկերությունների խումբը, հիմնադրված Արամ Խաչատրյանի, Գուրգեն Խաչատրյանի և Արտյոմ Խաչատրյանի կողմից, հայկական հոլդինգային ընկերություն է, որը ներկայացնում է 15 ընկերություն 3 երկրում։ Ընկերությունը ջանքեր ու միջոցներ է ուղղում Հայաստանում սոցիալական պատասխանատվության ծրագրերի իրականացմանը կրթության, սոցիալական զարգացման և արվեստի ոլորտներում Հայաստանում մտքի առաջնորդության և մտավոր կապիտալի զարգացման համար։ Միայն վերջին տարիներին «Գալաքսին» իրականացրել է 64 մասշտաբային ԿՍՊ նախագծեր, որի շահառուներ են դարձել 10,000-ից ավելի մարդիկ։

Руководство группы компаний Galaxy подвело итоги 2023 года
Группа компаний Galaxy, одна из крупнейших компаний Армении, подвела итоги 2023 года в зале заседаний Матенадарана имени Маштоца. Руководители более 15 компаний выбрали символичное место для собрания. Будучи одной сплочённой семьей, группа компаний имеет общее видение оказания содействия экономическому росту Армении.
Уже пятый год Galaxy в торжественно подводит итоги прошедшего года и намечает задачи и направления развития на следующий год, выделяя интересные прецеденты и извлеченные уроки.
«Семья Galaxy растет с каждым годом как по количеству компаний, так и по количеству профессионалов. В этом году нам удалось реализовать все планы, которые мы ставили перед собой. Мы принимали активное участие в различных социальных и образовательных инициативах. Наша прозрачная деятельность за годы работы привела к тому, что многие высококвалифицированные специалисты стремятся применять свои знания в наших компаниях. Подведение итогов года для нас не конец, а новый старт», — сказал Арам Хачатрян, соучредитель и генеральный директор группы компаний Galaxy.
Группе компаний Galaxy в следующем году исполняется 25 лет: 15 известных брендов, более 250 международных авторитетных партнеров, 2500 сотрудников, 1 миллион активных клиентов. Группа Galaxy является одним из крупнейших работодателей и налогоплательщиков в Армении имея в составе успешные компании, каждая из которых является лидером в своей отрасли. Группа Galaxy — это еще и формирующая бизнес-культуру система, которая руководствуется принципами непрерывного образования, единения и ежедневного упорного труда.
Одна из крупнейших компаний Армении также является знаменосцем корпоративной социальной ответственности. За последний год группа неоднократно оказывала масштабную помощь соотечественникам, вынужденно переселенным из Арцаха.
«Мы, как компания и как люди своего народа хотели быть рядом с нашими соотечественниками и помочь им. Мы побывали в регионах и увидели в каком тяжелом положении они находятся. Мы встретили людей, потерявших свой дом и свою родину. Они переселились в Армению, и мы надеемся, что все то, что мы делали и будем продолжать делать, смягчит их положение.
После произошедшего в Арцахе, мы незамедлительно начали помогать арцахцам и доставили 100 тонн продовольственной помощи 5000 семьям, расселенным в разных регионах Армении", — сообщил соучредитель и сопредседатель правления группы компаний Galaxy Артём Хачатрян,
На итоговом собрании группы присутствовали директора всех компаний, которые представили достижения и недоработки своих компаний в 2023 году, а также поделились с коллегами идеями на будущее.
«В этом году наша компания смогла еще больше укрепить свои позиции в работе с целевой аудиторией. Мы пополнили ассортимент новыми брендами и добились такого уровня доверия,
который позволяет нам позиционировать себя как надежную и заботливую компанию», — отметил директор сети высококлассных мультибрендовых магазинов «Хронограф» Габриэль Аветисян.
Арсен Мнацаканян, исполнительный директор компаний «TI’ME Армения», «TI’ME Грузия» и «TI’ME Беларусь», действующих в группе компаний Galaxy также представил успехи бренда в Армении, Грузии и Беларуси.
«Узнаваемость нашего бренда в Армении, Грузии и Беларуси перешла на качественно новый уровень. TI’ME — как армянский мультибренд магазин сумел привлечь иностранных потребителей и стать конкурентоспособным. Это еще один яркий пример того, как армянский бизнес может стать конкурентоспособным на гиперконкурентных рынках и занять высокое место", — сказал Арсен Мнацаканян.
В ходе мероприятия особенно были выделены проекты по корпоративной социальной ответственности. Была отмечена помощь, оказываемая соотечественникам, вынужденно переселенным из Арцаха, подробности которой осветил видеофильм о проведенной масштабной работе. Также состоялась премьера Рождественской песни, которую исполнили группа «Katil» и хор художественной школы имени Казароса Сарьяна из Еревана; руководитель группы Григор Арутюнян, режиссер Арман Сулейманян, спродюсировала песню компания по управлению репутацией AxelMondrian & Partners. Песня будет звучать во всех коммерческих локациях группы компаний Galaxy.
Мероприятие было организовано и подготовлено компанией по управлению репутацией AxelMondrian & Partners.
Группа компаний Galaxy , основанная Арамом Хачатряном, Гургеном Хачатряном и Артемом Хачатряном, является армянской холдинговой компанией, представляющей 15 компаний в 3 странах. Компания направляет усилия и средства на реализацию программ социальной ответственности в Армении для развития лидерства и интеллектуального капитала в сферах образования, социального развития и искусства. Только за последние годы Galaxy реализовала 64 масштабных КСО-проекта, которыми воспользовались более 10,000 человек.