Փաշինյանին դիմավորեց Պուտինը (տեսանյութ)
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Սանկտ Պետերբուրգում մասնակցում է Եվրասիական տնտեսական միության (ԵԱՏՄ) բարձրագույն խորհրդի նիստին։
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինը խորհրդի նիստում հայտարարել է, որ կառույցի ներսում համագործակցությունը հաջողությամբ զարգանում է՝ բացահայտելով միության երկրների տնտեսական ներուժը։
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահը նշել է, որ ԵԱՏՄ երկրները փոխգործակցում են փոխշահավետության, հարգանքի և բոլոր երկրների շահերը հաշվի առնելու սկզբունքներով։
«Եվրասիական միությունը գործում է շուրջ 10 տարի, և այս ընթացքում փոխադարձ առևտրի ծավալը գրեթե կրկնապատկվել է, ԵԱՏՄ երկրների ընդհանուր ՀՆԱ-ն 1,6-ից հասել է  2,5 տրիլիոն դոլարի: Ազգային արժույթների տեսակարար կշիռը ԵԱՏՄ շրջանակում իրականացվող առևտուրի մեջ գերազանցել է 90%-ը և կշարունակի աճել»,- ասել է Վլադիմիր Պուտինը։

Путин приветствовал Пашиняна (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян в Санкт-Петербурге принимает участие в заседании Высшего Евразийского экономического совета.
Президент России Владимир Путин заявил на заседании, что сотрудничество в рамках структуры развивается успешно, раскрывая экономический потенциал стран Союза.
Он отметил, что страны ЕАЭС сотрудничают на принципах взаимной выгоды, уважения и учета интересов всех стран.
«Евразийский союз существует около 10 лет, и за это время объем взаимной торговли увеличился почти вдвое, совокупный ВВП стран ЕАЭС увеличился с 1,6 до 2,5 трлн долларов», - отметил Путин.