Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առթիվ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնը ստանձնելու առիթով։
«Շնորհավորում եմ Դոնալդ Տուսկին Լեհաստանի վարչապետ դառնալու առիթով։ Ակնկալում եմ հայ-լեհական հարաբերությունների հետագա ամրապնդում երկկողմ և բազմակողմ մակարդակներում, ինչպես նաև սերտ համագործակցություն ԵՄ-ի շրջանակներում՝ հիմնված մեր ընդհանուր արժեքների և ժողովրդավարական իդեալների վրա»,- X-ի իր միկրոբլոգում գրել է Փաշինյանը։
Դեկտեմբերի 12-ին Դոնալդ Տուսկը Լեհաստանի խորհրդարանի կողմից ընտրվել է երկրի վարչապետ։ Տուսկը Լեհաստանի վարչապետի պաշտոնը զբաղեցրել է նաև 2007-2014 թվականներին, իսկ 2014-2019 թվականներին զբաղեցրել է Եվրոպական խորհրդի նախագահի պաշտոնը։ Դեկտեմբերի 13-ին կայացել է Լեհաստանի նորընտիր վարչապետի երդմնակալության արարողությունը։

Никол Пашинян поздравил Дональда Туска со вступлением на должность премьер- министра Польши
Поддержи А1+!Премьер-министр Армении Никол Пашинян поздравил Дональда Туска со вступлением на должность премьер-министра Польши.
«Поздравляю Дональда Туска в связи с избранием на пост премьер-министром Польши. Ожидаю дальнейшего укрепления армяно-польских отношений на двустороннем и многостороннем уровне, а также тесного сотрудничества в рамках ЕС, основанного на наших общих ценностях и демократических идеалах », - написал Пашинян в своем микроблоге X.
12 декабря Парламент Польши избрал Дональда Туска премьер-министром страны. Туск занимал должность премьер-министра Польши и в 2007-2014 годах. В 2014-2019 годах он был председателем Европейского совета. 13 декабря состоялась церемония инаугурации премьер-министра Польши.