Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդականի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 12-ին Բրյուսելում ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հանդիպում է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահի արտաքին քաղաքականության հարցերով ավագ խորհրդական Սայմըն Մորդյուի հետ։
Զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր: Անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի ու Ադրբեջանի միջև հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերջին զարգացումներին։ Այս համատեքստում նախարար Միրզոյանը կարևորել է խաղաղության գործընթացի շարունակականության ապահովումը:

Арарат Мирзоян встретился со старшим советником председателя Европейского совета по вопросам внешней политики (видео)
Поддержи А1+!Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян 12 декабря в Брюсселе встретился со старшим советником председателя Европейского совета по вопросам внешней политики Саймоном Мордью.
Собеседники обсудили вопросы региональной безопасности. Были затронуты последние развития в процессе нормализации отношений между Арменией и Азербайджаном. В этом контексте министр Мирзоян подчеркнул важность обеспечения продолжения мирного процесса.