Երևանում 12 մանկապարտեզների տնօրեններ ազատվել են աշխատանքից
Աջակցիր «Ա1+»-ինԵրևանի քաղաքապետի մամուլի քարտուղար Հայկ Կոստանյանը տեղեկացրել է, որ համայնքային ենթակայության թիվ 94 մանկապարտեզում տեղի ունեցած միջադեպով պայմանավորված (խմբի դաստիարակի երեխաների նկատմամբ անընդունելի վարքագիծ)՝ աշխատանքից ազատվել են նշված մանկապարտեզի տնօրենը, մանկապարտեզի դաստիարակը, ինչպես նաև Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի կրթության, մշակույթի և սպորտի բաժնի պետը։
Կոստանյանն այդ մասին տեղեկացրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
Նա հավելել է, որ վերջերս ՀՀ ԱԱԾ աշխատակիցների՝ նախադպրոցական ուսումնական հաստատություններում իրականացված գործողությունների արդյունքում ևս 11 մանկապարտեզների տնօրեններ ազատվել են աշխատանքից:

Директора 12 детских садов в Ереване освобождены с работы
Поддержи А1+!Пресс-секретарь мэра Еревана Айк Костанян сообщил, что в связи с инцидентом в ереванском детском саду №94 (неприемлемое поведение воспитателя группы по отношению к детям) уволены директор указанного детского сада, воспитательница детского сада, а также начальник управления по образованию, культуре и спорту административного района Малатия-Себастия,
Об этом Костанян сообщил на своей странице в Facebook.
Он добавил, что за последнее время в результате действий, проведенных сотрудниками СНБ Армении в дошкольных образовательных учреждениях, были уволены еще 11 директоров детских садов.