Վարչապետն ընդունել է Amazon web services ընկերության տարածաշրջանային երկրների հանրային քաղաքականության գծով ղեկավարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Amazon web services ընկերության տարածաշրջանային երկրների հանրային քաղաքականության գծով ղեկավար Ֆրանկո Սպիչիարելիին:
Վարչապետը կարևորել է Amazon ընկերության հետ համագործակցությունը և նշել, որ տեխնոլոգիական ոլորտի զարգացումը ՀՀ կառավարության համար ունի առաջնահերթ նշանակություն: Նիկոլ Փաշինյանը հավելել է, որ Amazon-ի հետ փոխգործակցությունն ու ակտիվ երկխոսությունը կնպաստի համատեղ ծրագրերի իրականացմանը:
Ֆրանկո Սպիչիարելին ընդգծել է Հայաստանի հետ համագործակցությունը զարգացնելու պատրաստակամությունն ու հավելել, որ Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարարության հետ ակտիվ քննարկումների փուլում են:
Մասնավորապես, հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել թվայնացման ոլորտում ծրագրերի իրականացմանն ու այդ ուղղությամբ առաջիկայում նախատեսվող համատեղ աշխատանքներին:

Премьер-министр принял руководителя отдела общественной политики по региональным странам компании “Amazon web services”
Премьер-министр Никол Пашинян принял руководителя отдела общественной политики по региональным странам компании “Amazon web services” Франко Спичиарелли.
Премьер-министр подчеркнул важность сотрудничества с компанией Amazon и отметил, что развитие технологического сектора имеет приоритетное значение для правительства Армении. Никол Пашинян добавил, что взаимодействие и активный диалог с Amazon будет способствовать реализации совместных проектов.
Франко Спичиарелли подчеркнул готовность развивать сотрудничество с Арменией и добавил, что ведутся активные переговоры с министерством высокотехнологической промышленности.
В частности, в ходе встречи были затронуты работы по реализации программ в сфере цифровизации и планируемые в этом направлении дальнейшие совместные действия.