Վարչապետն ընդունել է Լիտվա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամական խմբին (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Լիտվա-Հայաստան միջխորհրդարանական բարեկամական խմբի ղեկավարի Ռայմունդաս Լոպատայի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պատվիրակության այցը Հայաստան և ընդգծել հայ-լիտվական հարաբերությունների դինամիկ բնույթը: Նիկոլ Փաշինյանի խոսքով՝ երկկողմ փոխգործակցությունը վերջին շրջանում ակտիվորեն զարգանում է, ինչին նպաստում են նաև բարձր մակարդակի փոխայցելությունները: Վարչապետը կարևորել է նաև միջխորհրդարանական փոխգործակցությունը, այդ թվում՝ միջազգային հարթակներում:
Ռայմունդաս Լոպատան նշել է հայ գործընկերների հետ սերտ համագործակցության փաստը և վստահություն հայտնել, որ երկկողմ կապերը կշարունակեն հետևողականորեն զարգանալ ու ամրապնդվել:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացների շուրջ: Քննարկվել են նաև Լեռնային Ղարաբաղի 100 հազարից ավելի բռնի տեղահանված անձանց հումանիտար խնդիրները, Հայաստանի կառավարության կողմից դրանց հաղթահարմանն ուղղված քայլերը:
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ կառավարության կողմից ներկայացված «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին ու վերջինիս նպատակներին:

Премьер-министр принял межпарламентскую группу дружбы Литва-Армения (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял делегацию, возглавляемую руководителем межпарламентской группы дружбы Литва-Армения Раймундасом Лопатой.
Никол Пашинян приветствовал визит делегации в Армению и подчеркнул динамичный характер армяно-литовских отношений. Никол Пашинян отметил, что в последнее время двустороннее сотрудничество активно развивается, чему способствуют и взаимные визиты на высоком уровне. Премьер-министр также подчеркнул важность межпарламентского сотрудничества, в том числе и на международных площадках.
Раймундас Лопата отметил факт тесного сотрудничества с армянскими партнерами и выразил уверенность, что двусторонние отношения будут и дальше последовательно развиваться и укрепляться.
Собеседники обменялись мыслями о процессах, происходящих в регионе. Обсуждались также гуманитарные проблемы более 100 000 вынужденных переселенцев Нагорного Карабаха и шаги, предпринимаемые правительством Армении для их решения.