Վարչապետ Փաշինյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել ՀՀ-ում Հունաստանի դեսպանի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հայաստանում Հունաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Էվանգելոս Տուրնակիսին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին արդյունավետ համագործակցության համար և նշել, որ երկու երկրների միջև առկա է բարձր մակարդակի քաղաքական երկխոսություն: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է երկկողմ տնտեսական փոխգործակցության զարգացումը՝ հավելելով, որ այդ ուղղությամբ առկա է մեծ ներուժ:
Էվանգելոս Տուրնակիսի խոսքով՝ իր գործունեության ընթացքում ներդրել է բոլոր ջանքերն ի նպաստ բարեկամ Հայաստանի հետ կապերի ընդլայնման ու ամրապնդման համար և վստահություն հայտնել, որ հայ-հունական համագործակցությունը կշարունակի ընդլայնվել բոլոր ոլորտներում:

Премьер-министр Пашинян провел прощальную встречу с послом Греции в Армении
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял чрезвычайного и полномочного посла Греции в Армении Эвангелоса Турнакиса, завершающего свою дипломатическую миссию в Армении.
Никол Пашинян поблагодарил посла за эффективное сотрудничество и отметил, что между двумя странами существует политический диалог на высоком уровне. Никол Пашинян подчеркнул важность развития двустороннего экономического сотрудничества, добавив, что в этом направлении имеется большой потенциал.
По словам Евангелоса Турнакиса, в ходе своей деятельности он приложил все усилия для расширения и укрепления связей с дружественной Арменией. Он выразил уверенность, что армяно-греческое сотрудничество продолжит расширяться во всех сферах.