Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն ընդունել է ՀՀ Էկոնոմիկայի նախարար Վահան Քերոբյանին:
Նախարարը շնորհակալություն հայտնելով ընդունելության համար նախագահին է ներկայացրել տնտեսական ակտիվության ընդհանուր ցուցանիշերն ու զարգացման միտումները: Զրույցի ընթացքում քննարկվել են երկրի տնտեսության տարբեր ճյուղերում և ուղղություններում նկատելի տեղաշարժերը, գյուղատնտեսության ոլորտում ժամանակակից պահանջներին համահունչ մեթոդների և տնտեսության կազմակերպման նորագույն մեխանիզմների ներդրման հեռանկարներն ու այդ ուղղությամբ տարվող աշխատանքները:
Զրույցի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ապրանքաշրջանառության ծավալների ընդլայնմանն ու արտաքին նոր սպառման շուկաների ձեռքբերման ուղղությամբ արվող քայլերին: Այս համատեքստում երկուստեք շեշտվել է արտահանման խթանման նոր ուղղություններ գտնելուն ուղղվածք ջանքերի կարևորությունը և այս հարցում հայաստանյան արտահանողներին աջակցությունը:
Վահան Քերոբյանը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին մանրամասներ է հայտնել նաև նախարարության նախաձեռնությամբ դեկտեմբերի 1-2-ին Երևանում կայանալիք «Գիտության և գործարարության օրեր 2023» համաժողովի վերաբերյալ:

Президент Ваагн Хачатурян принял министра экономики Вагана Керобяна
Поддержи А1+!Президент Республики Армении Ваагн Хачатурян принял министра экономики Армении Ваана Керобяна.
Поблагодарив за приём, министр представил президенту общие показатели экономической активности и тенденции развития. В ходе беседы были обсуждены заметные сдвиги в различных отраслях и направлениях экономики страны, перспективы внедрения соответствующих современным требованиям методов и новейших механизмов организации экономики в сфере сельского хозяйства, а также проводимые в этом направлении работы.
В ходе беседы были затронуты шаги по расширению объёмов товарооборота и приобретению новых внешних рынков потребления. В этом контексте обоюдно была подчёркнута важность усилий по поиску новых направлений стимулирования экспорта и содействия армянским экспортерам в этом вопросе.
Ваан Керобян сообщил президенту Ваагну Хачатуряну подробности о предстоящем форуме «Дни науки и предпринимательства 2023», который пройдёт 1-2 декабря в Ереване по инициативе министерства.