Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետին (տեսանյութ)
Նոյեմբերի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանի Հանրապետությունում գտնվող Իտալիայի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, ծովակալ Ջուզեպպե Կավո Դրագոնեի գլխավորած պատվիրակությանը։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են հայ-իտալական պաշտպանական համագործակցությանն ու տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող մի շարք հարցեր։
Պաշտպանության նախարարն ընդգծել է երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք ոլորտներում հարաբերությունների զարգացման հեռանկարները, որոնց վերաբերյալ հանդիպման ընթացքում ձեռք են բերվել պայմանավորվածություններ։

Сурен Папикян принял начальника Генерального штаба вооружённых сил Италии (видео)
Министр обороны Армении Сурен Папикян 9 ноября принял делегацию во главе с начальником Генерального штаба Вооруженных сил Итальянской Республики, адмиралом Джузеппе Каво Драгоне, находящуюся с рабочим визитом в Республике Армения.
На встрече обсуждались вопросы сотрудничества в области обороны между Арменией и Италией и региональной безопасности.
Министр обороны подчеркнул перспективы развития отношений в ряде сфер, представляющих взаимный интерес, по которым в ходе встречи были достигнуты договоренности.