Քննարկվել են Ոստիկանության բարեփոխումների հետագա քայլերը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել են ոստիկանության բարեփոխումների հետագա ծրագրերը:
Մասնավորապես, ներկայացվել են Քրեական ոստիկանության, Համայնքային ոստիկանության և Ոստիկանության գվարդիայի ձևավորման նախագծերը: Անդրադարձ է կատարվել վերոնշյալ մարմինների գործունեության հիմնական ուղղություններին, կառավարման սխեմային, կառուցվածքներին: Քննարկվել են նաև Ներքին գործերի նախարարության ներքո գործող ՊՈԱԿ-ների գործունեությանը վերաբերող հարցեր:
Վարչապետ Փաշինյանը կարևորել է Ոստիկանության բարեփոխումների հետևողական և արդյունավետ իրականացումը ու հանձնարարել գործընթացը շարունակել նաև միջազգային գործընկերների հետ համագործակցությամբ:
Վարչապետին է ներկայացվել նաև Պարեկային ոստիկանության կողմից մարզերում շահագործվելիք տրանսպորտային միջոցի նոր տարբերակը:

Обсуждались дальнейшие шаги по реформе Полиции (видео)
В правительстве под руководством премьер-министра РА Никола Пашиняна состоялось совещание, в ходе которого были обсуждены дальнейшие реформы Полиции.
Были представлены проекты формирования уголовной полиции, общественной полиции и полицейской охраны и рассмотрены основные направления деятельности вышеуказанных органов, схема управления, структуры. Обсуждались также вопросы, связанные с деятельностью ГНКО, действующих при МВД.
Никол Пашинян подчеркнул последовательное и эффективное осуществление реформ полиции и поручил продолжить этот процесс в сотрудничестве с международными партнерами.
Премьер-министру также был представлен автомобиль, который будет эксплуатироваться Патрульной полицией в областях.