Հետախույզի օրվա կապակցությամբ պաշտպանության նախարարն այցելել է հատուկ նշանակության զորամաս (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՆոյեմբերի 6-ին հետախույզի մասնագիտական տոնի կապակցությամբ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ, ԶՈՒ և ԶՈՒ ԳՇ ղեկավար կազմի ուղեկցությամբ այցելել է ՀՀ ՊՆ հատուկ նշանակության զորամաս:
Նախքան հանդիսավոր միջոցառման մեկնարկը՝ նախարար Պապիկյանը և հրավիրվածները մասնակցել են 44-օրյա պատերազմի և դրան հաջորդած մարտական գործողությունների ընթացքում անմահացած զինծառայողների հիշատակը հավերժացնող հուշապատի բացման արարողությանը։
Պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարը ծաղկեպսակ և ծաղիկներ է խոնարհել զոհվածների հիշատակը հավերժացնող հուշանկյանն ու խաչքարին։
Հանդիսավոր միջոցառման ժամանակ նախարար Պապիկյանը, բարձր գնահատելով հետախույզի դերն ու նշանակությունը զինված ուժերի մարտունակության, Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության գործում, հիշեցնելով «Մեկ անգամ հետախույզ, ընդմիշտ հետախույզ» կարգախոսը, ընդգծել է այն մեծ պատասխանատվությունն ու առաքելությունը, որը դրված է առանց փառքի իրավունքի սխրանքներ գործող զորակազմի ուսերին:
Սուրեն Պապիկյանը վստահեցրել է, որ ՀՀ ռազմաքաղաքական ղեկավարությունը հետամուտ է լինելու զորատեսակի արհեստավարժության ամրապնդմանը, կարողությունների կատարելագործմանը:
Ելույթներով հանդես եկան նաև պաշտպանության նախարարի 1-ին տեղակալ, ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը, ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ հետախուզության գլխավոր վարչության պետ-ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի տեղակալ, գնդապետ Սամվել Մովսիսյանը:
Միջոցառման ավարտին հատուկ նշանակության ստորաբաժանումների մի խումբ զինծառայողներ պարգևատրվել են գերատեսչական մեդալներով, կրծքանշաններով և արժեքավոր նվերներով։ Հետմահու պարգևատրված զինծառայողների պարգևները նախարարը հանձնել է նրանց ընտանիքների անդամներին:

В связи с Днём разведывательных войск министр обороны посетил воинскую часть особого назначения (видео)
Поддержи А1+!Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян в сопровождении должностных лиц Министерства обороны, Вооруженных сил и Генерального штаба Вооруженных сил 6 ноября посетил воинскую часть специального назначения Министерства обороны РА по случаю профессионального праздника служащих разведки.
Минобороны сообщает, что до торжественного мероприятия министр Папикян и приглашенные гости приняли участие в церемонии открытия мемориальной стены, увековечивающей память воинов, погибших в ходе 44-дневной войны и при последующих боевых действиях.
Глава Минобороны возложил венок и цветы к мемориалу и хачкару в память погибших служащих.
В своем выступлении Сурен Папикян, высоко оценил роль и значение разведчиков в Вооруженных силах, в обороне Республики Армения, напомнив лозунг «Однажды разведчик – разведчик навсегда», подчеркнул великую ответственность, которая возлагается на плечи служащих разведки, совершающих подвиги без права на славу.
Сурен Папикян заверил, что военно-политическое руководство РА продолжит укреплять профессионализм военных и совершенствовать их возможности.
Также выступили первый заместитель министра обороны, начальник Генерального штаба ВС РА, генерал-лейтенант Эдвард Асрян, начальник Управления общей разведки Генерального штаба ВС РА, заместитель начальника Генерального штаба ВС РА, полковник Самвел Мовсисян.
Группа военнослужащих подразделений специального назначения была награждена ведомственными медалями, нагрудными знаками и ценными подарками.