Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության Եղեգնաձորի գրասենյակ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանն այցելել է ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության Եղեգնաձորի նորաբաց գրասենյակ։
Առաքելության ղեկավար Մարկուս Ռիտերը ողջունելով նախագահին շնորհակալություն է հայտնել այցելության համար։ «Հայաստանը շատ բարձր է գնահատում ԵՄ քաղաքացիական դիտորդական առաքելության գործունեությունը»,- պատասխան ողջույնի խոսքում նշել է նախագահ Խաչատուրյանը։
Մարկուս Ռիտերի և Հայաստանում ԵՄ արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսի ուղեկցությամբ նախագահը շրջայց է կատարել գրասենյակում, ծանոթացել դիտորդական առաքելության գործունեության հիմնական ուղղություններին։
Հանդիպման ընթացքում Մարկուս Ռիտերը նախագահ Վահագն Խաչատուրյանին մանրամասներ է ներկայացրել մշտադիտարկման գործընթացի և հիմնական կետերի վերաբերյալ։
Նոյեմբերի 1-3-ին Հանրապետության նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը հագեցած օրակարգով կգտնվի Սյունիքի մարզում, կայցելի մարզի խոշոր համայնքներ։

Ваагн Хачатурян посетил Ехегнадзорский офис гражданской наблюдательной миссии ЕС
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Ваагн Хачатурян посетил открывшийся в Ехегнадзоре головной офис гражданской наблюдательной миссии ЕС.
Как передает Аппарат президента, глава миссии Маркус Риттер приветствовал президента и поблагодарил его за визит.
«Армения высоко ценит деятельность гражданской наблюдательной миссии ЕС», - сказал в приветственной речи президент Хачатурян.
В сопровождении Маркуса Риттера и чрезвычайного и полномочного посла ЕС в Армении Василиса Марагоса президент осмотрел офис и ознакомился с основными направлениями деятельности наблюдательной миссии.
Маркус Риттер представил Ваагну Хачатуряну подробности и основные моменты процесса мониторинга.
1-3 ноября президент РА Ваагн Хачатурян с насыщенной программой будет в Сюникской области. Он посетит крупные общины области.