Վարչապետ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի նորանշանակ վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սլովակիայի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Ռոբերտ Ֆիցոյին՝ պաշտոնում նշանակվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սլովակիայի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ պետական պաշտոններում Ձեր հարուստ քաղաքական փորձը լավագույնս կծառայի Սլովակիայի հետագա առաջընթացին:
Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքում Հայաստանի և Սլովակիայի միջև առկա բարեկամական հարաբերություններն առավել կընդլայնվեն՝ ի նպաստ մեր ժողովուրդների բարօրության:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություններ, իսկ Սլովակիայի ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Премьер-министр Пашинян направил поздравительное послание недавно назначенному премьер-министру Словакии
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание недавно назначенному премьер-министру Республики Словакия Роберту Фито по случаю его вступления на пост.
«Сердечно поздравляю Вас с назначением на пост премьер-министра Словацкой Республики.
Уверен, что Ваш богатый политический опыт на государственных должностях наилучшим образом послужит дальнейшему прогрессу Словакии.
Надеюсь, что за время Вашего пребывания на посту дружественные отношения между Арменией и Словакией еще больше расширятся на благо наших народов.