ԱՄՆ նախագահի թեկնածուն դժգոհել է, որ ամերիկյան լրատվամիջոցները չեն անդրադարձել Ադրբեջանի կողմից ԼՂ-ում իրականացված էթնիկ զտմանը
ԱՄՆ նախագահական ընտրություններին մասնակցելու համար իր թեկնածությունը առաջադրած ձեռնարկատեր Վիվեկ Ռամասվամին իր վրդովմունքն է հայտնել այն առնչությամբ, որ ամերիկյան լրատվամիջոցները ընտրողաբար են լուսաբանում աշխարհի տարբեր ծայրերում ընթացող պատերազմները և չեն անդրադարձել Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում իրականացված էթնիկ զտմանը։ Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Ռամասվամիի հարցազրույցը լրագրող Փիրս Մորգանին։
«Ձեր հաղորդման ընթացքում քանի՞ ժամ, րոպե կամ վայրկյան եք նվիրել Հայաստանի և Լեռնային Ղարաբաղի դեմ Ադրբեջանի իրականացրած գործողություններին մեկ այլ տարածաշրջանում՝ Կասպից ծովի մյուս ափին։ Զրո։ Ամենայն հավանականությամբ, դա է պատասխանը», - ասել է Ռամասվամին՝ նշելով, որ այդպես են վարվել բազմաթիվ լրատվամիջոցներ։
Ըստ Փիրս Մորգանի զրուցակցի՝ Ուկրաինային, ինչպես և Ադրբեջանին հաջողվել է իրենց հեքիաթները «վաճառել» ԱՄՆ-ի վրա։
Վիվեկ Ռամասվամին նշել է, որ Ադրբեջանի գործողությունները հայերի դեմ սեպտեմբերին, երբ Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտում տեղի ունեցավ, արժանացել են «քար լռության»։
Նկատի ունենալով Ուկրաինայում Ռուսաստանի ծավալած ռազմական գործողությունները՝ Վիվեկ Ռամասվամին հայտարարել է, որ եթե ԱՄՆ-ն սատարում է Ուկրաինային, ապա այս պահին պետք է միջամտեր «տասը այլ հակամարտությունների»։
Ըստ Ռամասվամիի՝ Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հակամարտությանն անդրադարձ չկա, քանի որ ԶԼՄ-ները կարծում են, որ դա ուշադրության չի արժանանա։

Кандидат на пост президента США возмущен отсутствием в СМИ США информации об этнической чистке в Нагорном Карабахе
Поддержи А1+!Предприниматель Вивек Рамасвами, выдвинувший свою кандидатуру на пост президента США, выразил возмущение тем, что американские СМИ избирательно освещают войны, происходящие в разных частях мира, и не освещают этническую чистку, проведенную Азербайджаном в Нагорном Карабахе. «Арменпресс» передает об этом, со ссылкой на публикацию интервью Рамасвами с журналистом Пирсом Морганом.
«Во время вашей передачи, сколько часов, минут или секунд вы уделили действиям Азербайджана, направленным против Армении и Нагорного Карабаха в другом регионе, по другую сторону Каспийского моря? Нуль. Скорее всего, это и есть ответ», - сказал Рамасвами, отметив, что так поступили и многие СМИ.
По словам Вивека Рамасвами Украине, как и Азербайджану, удалось «продать» свои сказки США.
Вивек Рамасвами отметил, что действия Азербайджана против армян в сентябре, когда в Нагорном Карабахе прошли этнические чистки, были встречены «каменным молчанием».
Говоря о военных действиях России на Украине, Вивек Рамасвами заявил, что, если США поддерживают Украину, им следовало бы вмешаться и в «десять других конфликтов» прямо сейчас.
Он добавил, что, никакого упоминания о конфликте между Арменией и Азербайджаном нет, так как СМИ полагают, что он не удостоится внимания.