Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Հունգարիայի ԱԳ նախարարի գլխավորած պատվիրակությանը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է աշխատանքային այցով Հայաստանում գտնվող Հունգարիայի արտաքին գործերի նախարար Պետեր Սիյարտոյի գլխավորած պատվիրակությանը:
Վարչապետը ողջունել է պարոն Միյարտոյի այցը Երևան և կարևորել հայ-հունգարական երկխոսության շարունակականությունն ու դրա հետևողական զարգացումը տարբեր ուղղություններով: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է տնտեսության, կրթության, մշակույթի, ավիահաղորդակցության և այլ բնագավառներում փոխգործակցության խթանմանը միտված քայլերը:
Պետեր Սիյարտոն շնորհակալություն է հայտնել ջերմ ընդունելության համար և ընդգծել երկկողմ հարաբերություններում արձանագրվող դրական դինամիկան, Հայաստանի և Հունգարիայի միջև բարձր մակարդակի փոխայցելությունների կարևորությունը: Պետեր Միյարտոն հավելել է, որ Հունգարիայի կառավարությունը մտադիր է Երևանում բացել հյուպատոսություն, ինչը ևս կնպաստի հայ-հունգարական կապերի ընդլայնմանը:
Նիկոլ Փաշինյանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի ԼՂ մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանությանն ու ստեղծված հումանիտար իրավիճակին, ՀՀ կառավարության կողմից առկա խնդիրների լուծման ուղղությամբ իրականացվող քայլերին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստան-Եվրոպական միություն հարաբերություններին, ինչպես նաև տարածաշրջանային համագործակցությանը վերաբերող այլ հարցեր:

Никол Пашинян принял делегацию, возглавляемую министром иностранных дел Венгрии (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял делегацию, возглавляемую министром иностранных дел Венгрии Петером Сийярто, находящуюся с рабочим визитом в Армении. Об этом сообщает Управление информации и общественных связей Аппарата премьер-министра.
Премьер-министр приветствовал визит Петера Сийярто в Ереван и подчеркнул продолжительность армяно-венгерского диалога и его последовательное развитие в различных направлениях. Никол Пашинян отметил шаги, направленные на развитие сотрудничества в сфере экономики, образования, культуры, авиации и в других сферах.
Петер Сийярто поблагодарил за теплый прием и подчеркнул положительную динамику в двусторонних отношениях, важность взаимных визитов на высоком уровне. Петер Сийярто сообщил, что венгерское правительство намерено открыть консульство в Ереване, что также будет способствовать расширению армяно-венгерских отношений.
Никол Пашинян коснулся и принудительного перемещения более 100 000 наших соотечественников из Нагорного Карабаха в результате этнической чистки Азербайджана и создавшейся гуманитарной ситуации, шагов, предпринятых правительством РА для решения существующих проблем.
На встрече были обсуждены и вопросы, касающиеся отношений Армения-Европейский Союз, а также регионального сотрудничества.