Վարչապետ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Լի Քեցյանի մահվան կապակցությամբ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական Խորհրդի վարչապետ Լի Ցյանին՝ Չինաստանի 7-րդ վարչապետ Լի Քեցյանի մահվան կապակցությամբ: Հեռագրում ասված է.
«Ձերդ Գերազանցություն, խորը կսկիծով տեղեկացա Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Պետական Խորհրդի 7-րդ վարչապետ Լի Քեցյանի մահվան մասին։
Պարոն Լի Քեցյանի օրոք Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետությունն ու չին ժողովուրդն ականատես են եղել աննախադեպ տնտեսական վերելքների և ձեռքբերումների։ Վստահ եմ, որ նրա բարի անունն ու հիշատակը վառ կմնան բոլորի սրտերում։
Հայ ժողովրդի և ՀՀ կառավարության անունից մեր խորին ցավակցություններն ու զորակցություն ենք հղում Ձեզ և Չինաստանի բարեկամ ժողովրդին՝ տոկունություն և ոգու ամրություն մաղթելով պարոն Լի Քեցյանի ընտանիքին և մերձավորներին»:

Премьер-министр Пашинян направил телеграмму соболезнования в связи со смертью Ли Кэцяна
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян направил телеграмму соболезнования премьер-министру Госсовета Китайской Народной Республики Ли Цяну в связи с кончиной седьмого премьер-министра Китая Ли Кэцяна.
Сообщение об этом распространил Аппарат премьер-министра РА.
«Ваше Превосходительство, я был глубоко опечален, узнав о смерти Ли Кэцяна, седьмого премьер-министра Госсовета Китайской Народной Республики.
При г-не Ли Кэцяне Китайская Народная Республика и китайский народ стали очевидцами беспрецедентного экономического подъема и достижений. Уверен, что его доброе имя и память останутся в сердцах каждого.
От имени армянского народа и правительства РА выражаем глубочайшие соболезнования и поддержку Вам и дружественному народу Китая, желаем выдержки и силы духа семье и близким г-на Ли Кэцяна».