Փաշինյանը The Wall Street Journal-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն օրերս հարցազրույց է տվել The Wall Street Journal-ին, որի հոդվածը կհրապարկվի առաջիկայում:
Հարցազրույցի տեսանյութն ամբողջությամբ կհեռարձակվի վարչապետի ֆեյսբուքյան էջով և կառավարության յութուբյան պաշտոնական ալիքով՝ այսօր երեկոյան 22:10-ին:
Հարցազրույցի ընթացքում վարչապետն անդրադարձել է «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանությանը, տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին և այլ հարցերի։

Пашинян в интервью The Wall Street Journal представил проект «Перекресток мира»
Премьер-министр Никол Пашинян на днях дал интервью изданию The Wall Street Journal. Статья будет опубликована в ближайшее время.
Видео интервью полностью будет транслироваться на странице премьер-министра в Facebook и на официальном YouTube-канале правительства сегодня в 22:10.
В ходе интервью премьер-министр коснулся проекта «Перекресток мира», насильственного переселения более 100 тысяч наших соотечественников в результате проводимой Азербайджаном политики этнической чистки в Нагорном Карабахе, а также происходящих в регионе процессов и других проблемы.