Վարչապետ Փաշինյանին է հանձնվել Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի կողմից շնորհված շքանշանը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Սուրբ Աթոռի առաքելական նվիրակ Գերաշնորհ Արքեպիսկոպոս Ժոզե Ավելինո Բետանկուրին, ով ավարտում է դիվանագիտական առաքելությունը մեր երկրում:
Հայաստանի և Սուրբ Աթոռի միջև կապերի ամրապնդմանը նպաստելու համար Արքեպիսկոպոս Բետանկուրը վարչապետ Փաշինյանին է հանձնել Հռոմի Ֆրանցիսկոս պապի կողմից շնորհված` Սուրբ Աթոռի բարձրագույն պարգևներից` Պիոս 9-րդ պապի Ասպետական Մեծ Խաչ շքանշանը:
Վարչապետը շնորհակալություն է հայտնել բարձր գնահատանքի համար և ընդգծել ՀՀ կառավարության շահագրգռվածությունը` հետևողականորեն զարգացնելու կապերը Սուրբ Աթոռի հետ: Նիկոլ Փաշինյանն Արքեպիսկոպոս Բետանկուրին մաղթել է հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ:

Премьер-министру Пашиняну вручен орден, которым его наградил Папа Римский Франциск (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял апостольского нунция Святого Престола, Его Преосвященство архиепископа Жозе Авелино Бетанкура, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране. Сообщение об этом распространил Аппарат премьер-министра РА.
Архиепископ Бетанкур вручил Николу Пашиняну орден Кавалера Большого креста Папы Пия IX, одну из высших наград Святого Престола, которым его наградил Папа Римский Франциск за содействие укреплению связей между Арменией и Святым Престолом.
Премьер-министр поблагодарил за высокую оценку и подчеркнул заинтересованность правительства РА в последовательном развитии связей со Святым Престолом. Никол Пашинян пожелал архиепископу Бетанкуру успехов в его дальнейшей деятельности.