Հայաստանի տարածքում ՀՀ անվտանգությանը վտանգող գործողություններ չպետք է արվեն․ Է․Մարուքյան (տեսանյութ)
«Կսպասենք Բրյուսելի հանդիպմանը։ Դրանից հետո նոր կշարունակվեն բանակցությունները խաղաղության պայմանագրի շուրջ»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանը՝ անդրադառնալով Ադրբեջանի հերթական առաջարկությունների փաթեթին։
Վերջինս, սակայն, չմանրամասնեց, թե այս անգամ Ադրբեջանն ինչ առաջարկներ է փոխանցել Հայաստանին։
Մարուքյանը նաև հավելեց, թե Ադրբեջանը դեռ չի պատասխանել, Իլհամ Ալիևը կմասնակցի՞ հոկտեմբերի վերջին Բրյուսելում ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Եվրամիության խորհրդի նախագահ Շարլ Միշելի հետ ակնկալվող հանդիպմանը, թե՞ նորից կխուսափի, ինչպես՝ Գրանադայում։

На территории Армении не должны осуществляться действия, угрожающие безопасности РА: Э. Марукян (видео)
«Будем ждать встречи в Брюсселе. Только после этого продолжатся договоры по мирному договору», - сказал в беседе с «А1+» Посол по особым поручениям Эдмон Марукян, коснувшись очередного пакета предложений Азербайджана.
Последний, однако, не детализировал, какие предложения на этот раз Азербайджан передал Армении.
Марукян также добавил, что Азербайджан пока не ответил, примет ли Ильхам Алиев участие во встрече с премьер-министром РА Николом Пашиняном и председателем Совета Евросоюза Шарлем Мишелем, которая ожидается в Брюсселе в конце октября или вновь уклонится, как в Гранаде.