Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է գալ Հայաստան կամ ՌԴ-ում ընդունել Փաշինյանին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինը հայտարարել է, որ պատրաստ է գալ Հայաստան կամ ՌԴ-ում ընդունել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին, երբ հնարավորություն լինի: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Պուտինն այս մասին հայտարարել է լրագրողների հետ ճեպազրույցում։
«Մենք նրա (Փաշինյանի, խմբ) հետ կապի մեջ ենք, և նրա հրավերը կա, և մեր հրավերը կա Ռուսաստան։ Մենք բոլորս հասուն մարդիկ ենք, հասկանում ենք, թե ինչ է կատարվում այնտեղ։ Սա Ղարաբաղի հայերի ողբերգությունն է ։ Նրա համար, հավանաբար, այժմ ուղևորությունների ժամանակը չէ: Բայց մենք կապի մեջ ենք մնում, աշխատում ենք իր հետ»,- ասել է Պուտինը։
Նրա խոսքով՝ երբ նորմալ իրավիճակ կստեղծվի, նա կգա Հայաստան, իսկ Փաշինյանը՝ Ռուսաստան։
«Համապատասխան գրաֆիկը կա, մեր բոլոր ծառայություններն աշխատում են, կապի մեջ են՝ և Արտաքին գործերի նախարարությունը, և Կառավարության տնտեսական բլոկը: Մեզ մոտ աշխատանքները չեն դադարել։ Աշխատանքը շարունակվում է»,- եզրափակել է Պուտինը։

Путин заявил, что готов приехать в Армению или принять Пашиняна в РФ
Президент России Владимир Путин допустил, что посетит Армению после нормализации обстановки. Премьер-министр Армении Никол Пашинян также может посетить РФ, но ему "не до поездок сейчас", отметил российский лидер.
"Мы с ним в контакте. И приглашение есть, и его приглашение есть в Россию. Посмотрим. Мы же все понимаем, мы все взрослые люди. Понимаем, что там происходит. Это трагедия армян Карабаха. Ему, наверное, не до поездок сейчас. Но мы в контакте остаемся, работаем с ним, постоянно на связи. Сложится нормальная обстановка - и я к ним съезжу, и они приедут, он приедет", - как передает Арменпресс со ссылкой на ТАСС,  сказал Путин журналистам.
Президент РФ отметил, что совместная работа двух стран не прекращается. "У нас график работы есть соответствующей, выстроен. Все наши службы работают в контакте - и МИД, и экономический блок правительства работает", - подчеркнул он.