Թե Հայաստանում, թե Իսրայելում տեղի ունեցող իրադարձությունները անջատ չեն դրանից․ Մ․Նահապետյան (տեսանյութ)
«Տեղի ունեցող գործընթացները պայմանավորված են նոր աշխարհակարգի ձևավորման ճանապարհին տնտեսական անվտանգ և քաղաքականապես կայուն ուղիներ ձևավորմամբ։ Նույնը նաև Արցախի պատերազմին է վերաբերում»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց «Քաղաքացու որոշում» կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Միքայել Նահապետյանը՝ անդրադառնալով շաբաթ օրը սկսված՝ պաղեստինաիսրայելական պատերազմին։
Վերջինս անդրադարձավ այլ, այդ թվում նաև Ռուսաստանի հետ Հայաստանի հարաբերություններին և կասկած հայտնեց, թե դրանք իրականում լարված են, որ գործող իշխանությունները հակառուսական հարաբերություններ են վարում։
«Հայաստանում հակառուսական իշխանությունը եռապատկել է ռուսական ռազմաբազաների քանակը 2020թ․ պատկերազմից հետո։ ՌԴ-ն Սյունիքում ունի բազա, օդանավակայան։ Եթե նախկինում վերահսկում էր երկու սահման, հիմա բացի վրացական սահմանից ամեն ինչ ինքն է վերահսկում»,- հավելեց նա։

События, происходящие в Армении и Израиле, неотделимы от этого: М. Наапетян (видео)
«Происходящие процессы обусловлены формированием экономически безопасных и политически стабильных путей в процессе формирования нового миропорядка. То же самое относится и к Арцахской войне»,- сказал в беседе с «А1+» член исполнительного органа партии «Решение гражданина» Микаэл Наапетян, коснувшись начавшейся в субботу  палестино-израильской войны.
Последний коснулся отношений Армении с другими странами, в том числе с Россией, и выразил сомнение в том, что они на самом деле натянуты, что нынешние власти ведут антироссийские отношения.
«Антироссийское правительство в Армении утроило количество российских военных баз после войны 2020 г. У РФ есть база и аэропорт в Сюнике. Если раньше она контролировала две границы, то теперь контролирует все, кроме границы с Грузией», - добавил он.