Քիչ առաջ խոստացված 100 հազարական դրամները փոխանցվեցին ԼՂ-ից բռնի տեղահանված շուրջ 50 հազար անձանց․ Փաշինյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔիչ առաջ խոստացված 100 հազարական դրամները փոխանցվեցին ԼՂ-ից բռնի տեղահանված մեր շուրջ 50 հազար քույրերին եւ եղբայրներին, ովքեր տեղահանման պահին արդեն իսկ ունեցել են բանկային քարտեր: Այս մասին Ֆեյսբուքի իր էջում հայտնել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Մեր մյուս քույրերին եւ եղբայրներին գումարները կփոխանցվեն նրանց քարտային հաշիվները նույնականացնելուն պես: Երեխաների գումարները կփոխանցվեն այն ժամանակ, երբ նրանց մայրիկները արդեն իսկ հայտարարված ձեւով նրանց տվյալները ամրակցեն իրենց քարտային հաշիվներին:
Առաջին եւ երկրորդ խմբի հաշմանդամներին եւ 75-ից բարձր տարիքային խմբին գումարները կփոխանցվեն առձեռն՝ «Հայփոստի» միջոցով»,-գրել է նա:

Недавно обещанные 100 тысяч драмов были переданы примерно 50 тысячам вынужденных переселенцев из НК: Пашинян
Поддержи А1+!Около 50 000 человек, насильственно перемещенных из Нагорного Карабаха, уже получили обещанную правительством Армении единовременную сумму в 100 000 драмов. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
«Обещанные 100 00 драмов были переданы примерно 50 000 наших сестер и братьев, вынужденно переселенных из Нагорного Карабаха, у которых на момент переселения уже были банковские карты.
Другим нашим братьям и сестрам деньги будут переведены, как только их карточные счета будут идентифицированы. Суммы детей будут переведены, когда их мамы прикрепят их данные к своим карточным счетам в уже объявленном порядке.
Инвалидам первой и второй группы, а также возрастной группе старше 75 лет деньги будут перечислены через «Айпост» », - написал Пашинян.