Փաշինյանը հանդիպումներ է ունեցել Հունաստանի, Սլովենիայի, Լյուքսեմբուրգի, Իռլանդիայի և Նորվեգիայի վարչապետների հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Գրանադայում հանդիպում է ունեցել Հունաստանի վարչապետ Կիրիակոս Միցոտակիսի հետ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Հունաստանի միջև համագործակցությանը, ինչպես նաև Հարավային Կովկասի տարածաշրջանում տեղի ունեցող գործընթացներին վերաբերող հարցեր: Մասնավորապես, վարչապետն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում Ադրբեջանի կողմից իրականացված էթնիկ զտման քաղաքականության հետևանքով 100 հազարից ավելի մեր հայրենակիցների բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակը:
Հունաստանի վարչապետը պատրաստակամություն է հայտնել հումանիտար աջակցություն ցուցաբերել ԼՂ հայությանը և ընդգծել Հարավային Կովկասում խաղաղության ու կայունության ամրապնդման ուղղությամբ միջազգային հանրության կողմից անհրաժեշտ քայլերի իրականացման անհրաժեշտությունը:
Նիկոլ Փաշինյանը Սլովենիայի վարչապետ Ռեբորտ Գոլոբի, Լյուքսեմբուրգի կառավարության ղեկավար Քսավիե Բեթթելի, Իռլանդիայի վարչապետ Լեո Վարադկարի և Նորվեգիայի վարչապետ Յոնաս Գահր Ստորեյի հետ ևս քննարկել է Լեռնային Ղարաբաղից բռնի տեղահանված հայության խնդիրներն ու դրանց լուծման ուղղությամբ իրականացվող քայլերը:

Пашинян провел встречи с премьер-министрами Греции, Словении, Люксембурга, Ирландии и Норвегии (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян в Гранаде провел встречу с премьер-министром Греческой Республики Кириакосом Мицотакисом.
Собеседники обсудили вопросы сотрудничества между Арменией и Грецией, а также происходящие в регионе Южного Кавказа процессы. В частности, премьер-министр Пашинян коснулся ситуации, сложившейся в результате насильственного переселения более 100 тысяч наших соотечественников из Нагорного Карабаха вследствие проводимой Азербайджаном политики этнической чистки.
Премьер-министр Греции выразил готовность оказать гуманитарную помощь армянам Нагорного Карабаха и подчеркнул необходимость принятия международным сообществом шагов для укрепления мира и стабильности на Южном Кавказе.
Никол Пашинян обсудил проблемы насильственных переселенцев из Нагорного Карабаха и предпринимаемые по их решению шаги также с премьер-министром Республики Словения Робертом Голобом, премьер-министром Великого Герцогства Люксембург Ксавье Беттелем, премьер-министром Республики Ирландия Лео Варадкаром и премьер-министром Королевства Норвегия Йонасом Гар Стёре. Состоялся обмен мнениями и по другим вопросам, представляющим взаимный интерес.