Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է ԵՄ դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Եվրոպական Միության պատվիրակության ղեկավար, արտակարգ և լիազոր դեսպան Վասիլիս Մարագոսի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Հայաստանի Հանրապետության շուրջ ստեղծված անվտանգային իրադրության և Ադրբեջանի կողմից ռազմական հարձակման արդյունքում Լեռնային Ղարաբաղի հայության բռնի տեղահանության հետևանքով ստեղծված իրավիճակի շուրջ:
Կողմերն անդրադարձել են նաև ՀՀ-ԵՄ գործընկերության օրակարգի մի շարք հարցերի՝ ընդգծելով հետագա համագործակցության ընդլայնման հնարավորությունները:

Армен Григорян встретился с послом ЕС Василисом Марагосом
Поддержи А1+!4 октября секретарь Совета безопасности Республики Армения Армен Григорян встретился с главой делегации Европейского Союза в Армении, чрезвычайным и полномочным послом Василисом Марагосом.
Со ссылкой на сообщение Аппарата Совета безопасности РА, собеседники обсудили ситуацию безопасности вокруг Республики Армения, создавшейся вследствие насильственной депортации армян Нагорного Карабаха в результате военного нападения Азербайджана.
Стороны также коснулись ряда вопросов партнерства РА-ЕС, подчеркнув возможности расширения дальнейшего сотрудничества.