Հաթերքում Ադրբեջանը նախնական տվյալներով մեկ քաղաքացիական անձի է այսօր սպանել․ Արտակ Բեգլարյան
Ադրբեջանը, ի հեճուկս Լեռնային Ղարաբաղում կրակը դադարեցնելու մասին պայմանավորվածության, սեպտեմբերի 21-ին Հաթերքում նախնական տվյալներով մեկ քաղաքացիական անձի է սպանել։ Այս մասին X սոցիալական հարթակում հայտնել է Արցախի նախկին պետնախարար Արտակ Բեգլարյանը։
«Ադրբեջանցիները ոչ միայն չեն դադարեցրել կրակը երեկ (խմբ․՝ սեպտեմբրի 20-ին) 13։00-ից, այլև արդեն քանի ժամ է՝ կրակում և շարժվում են տարբեր ուղղություններով ու այսօր էլ շարունակում են բռնությունները։ Այսօր առավոտյան նրանք օկուպացված Հաթերք գյուղում, նախնական տվյալներով, սպանել են մեկ քաղաքացիական անձի, այժմ կրակում ու շարժվում են Ստեփանակերտի ուղղությամբ»,- ասվում է Բեգլարյանի գրառման մեջ։

По предварительным данным, сегодня в Атерке азербайджанцами был убит человек: Артак Бегларян
Поддержи А1+!Азербайджан, вопреки соглашению о прекращении огня в Нагорном Карабахе, 21 сентября убил в Атерке одного мирного жителя. Об этом на социальной платформе X сообщил бывший госминистр Арцаха Артак Бегларян.
«Азербайджанцы вчера (ред.: 20 сентября) с 13:00 не только не прекратили огонь, но уже несколько часов стреляют и продвигаются по разным направлениям, продолжая насилие и сегодня. Сегодня утром, по предварительным данным, в оккупированном селе Атерк был убит мирный житель, сейчас ведется стрельба и они движутся в направлении Степанакерта», - написал Бегларян.