ԱՀ նախագահը հանդիպել է Հադրութի շրջանից տեղահանված մի խումբ բնակիչների հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱրցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանը սեպտեմբերի 18-ին հանդիպել է 2020 թ. Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված պատերազմի հետևանքով Հադրութի շրջանից տեղահանված բնակչության մի խումբ ներկայացուցիչների հետ՝ շրջանի վարչակազմի ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանի և Հադրութի քաղաքապետ Վահան Սավադյանի գլխավորությամբ:
Քննարկվել են Արցախի շրջափակման հետևանքով տեղահանված բնակչության մոտ ստեղծված սոցիալական խնդիրները: Նախագահ Սամվել Շահրամանյանը նշել է, որ կառավարությունը կշարունակի շրջափակման հետևանքների մեղմանն ուղղված աջակցության ծրագրերը՝ ուշադրության կենտրոնում պահելով խոցելի խմբերին:
Հանդիպման մասնակիցներին երկրի ղեկավարը ներկայացրել է հանրապետությունում ստեղծված հումանիտար աղետն ու անվտանգային մարտահրավերները, ինչպես նաև դրանց ուղղությամբ կառավարության կողմից կատարվող քայլերը:

Президент Арцаха встретился с группой вынужденных переселенцев из Гадрутского района
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян 18 сентября встретился с группой жителей Гадрутского района, вынужденно перемещенных в результате войны, развязанной Азербайджаном в 2020 г. Группу гадрутцев возглавляли руководитель районной администрации Артур Багдасарян и мэр Гадрута Ваан Савадян.
Обсуждались социальные проблемы, возникшие у вынужденных переселенцев в результате блокады Арцаха. Президент Самвел Шахраманян отметил, что правительство продолжит программы содействия, направленные на смягчение последствий блокады, уделяя особое внимание уязвимым группам населения.
Президент Арцаха представил участникам встречи вопросы, связанные с гуманитарной катастрофой и существующими вызовами безопасности, равно как и шаги, предпринимаемые правительством в этом направлении.