ԱՀ նախագահ Սամվել Շահրամանյանը խորհրդակցություն է անցկացրել հանրապետության ուժային կառույցների ղեկավար կազմի հետ
Սեպտեմբերի 12-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Սամվել Շահրամանյանն այցելել է պաշտպանության նախարարություն և ծառայողական խորհրդակցություն է անցկացրել հանրապետության ուժային կառույցների ղեկավար կազմի հետ։
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել է տարածաշրջանում ձևավորված ռազմաքաղաքական իրադրությունը։ Անդրադարձ է կատարվել Ադրբեջանի ԶՈւ կողմից սեպտեմբերի 5-ից առայսօր իրականացվող տեղաշարժերին և կուտակումներին։
Առանձնահատուկ ուշադրություն է դարձվել հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում և իրադրության հնարավոր զարգացումների դեպքում խաղաղ բնակչության անվտանգության ապահովման հարցերին, ինչպես նաև առկա իրավիճակում հանրապետության պաշտպանական գերատեսչության խնդիրներին։

Президент Арцаха Самвел Шахраманян посетил министерство обороны республики
Поддержи А1+!Президент Республики Арцах Самвел Шахраманян 12 сентября посетил министерство обороны и провел служебное совещание с руководящим составом силовых структур республики.
В ходе совещания обсуждалась военно-политическая ситуация в регионе. Были затронуты перемещения и накопления, осуществляемые азербайджанскими войсками с 5 сентября по сегодняшний день.
Особое внимание было уделено вопросам обеспечения безопасности мирного населения в условиях гуманитарного кризиса и в случае возможных развитий ситуации, равно как и задачам оборонного ведомства республики в сложившейся ситуации.