Մհեր Գրիգորյանը դիմավորել է ՌԴ վարչապետ Միխայիլ Միշուստինին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը ժամանել է Հայաստան, որտեղ կմասնակցի ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի արտահերթ նիստին։
ТАСС գործակալությունը հաղորդում է, որ ՌԴ նախարարների կաբինետի ղեկավարի ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Երևանում։ Այստեղից Միշուստինը կմեկնի Ծաղկաձոր, որտեղ տեղի է ունենալու ԵԱՏՄ միջկառավարական խորհրդի նիստը։
Միխայիլ Միշուստինը նաև երկկողմ հանդիպում կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Միջոցառմանը ներկա կլինեն նաև Հայաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի և Ղրղզստանի վարչապետները։ Նրանք նախատեսում են քննարկել ԵԱՏՄ-ում ինտեգրացիոն գործընթացների հետագա զարգացման հարցերը միջնաժամկետ և երկարաժամկետ հեռանկարում։

Мгер Григорян встретил премьер-министра РФ Михаила Мишустина (видео)
Поддержи А1+!Премьер-министр России Михаил Мишустин прибыл в Армению, где примет участие во внеочередном заседании межправительственного совета ЕАЭС.
Агентство ТАСС сообщает, что в Ереване приземлился самолет главы Кабинета министров РФ. Отсюда Мишустин отправится в Цахкадзор, где состоится заседание межправительственного совета ЕАЭС.
Также состоится двусторонняя встреча Михаила Мишустина с премьер-министром РА Николом Пашиняном.
В мероприятии также примут участие премьер-министры Армении, Беларуси, Казахстана и Кыргызстана. Планируется обсудить вопросы дальнейшего развития интеграционных процессов в ЕАЭС в среднесрочной и долгосрочной перспективе.