Աժ նախագահն ընդունել է Պաշտպանության նախարարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՕգոստոսի 16-ին ԱՀ ԱԺ նախագահ Դավիթ Իշխանյանն ընդունել է Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության նախարար, ՊԲ հրամանատար Կամո Վարդանյանին:
Խորհրդարանի ղեկավարը նախ շնորհակալություն է հայտնել ՊԲ հրամանատարին հրավերն ընդունելու համար: Իր խոսքում ԱԺ նախագահը նշել է, որ օրենսդրական նախաձեռնություններից զատ, առաջին հերթին կարևորում է մեր անվտանգության և պաշտպանության համակարգը՝ ի դեմս Պաշտպանության բանակի, որ եղել և մնում է մեր ժողովրդի անվտանգության հիմնական երաշխավորը:
Կամո Վարդանյանը շնորհավորել է Դավիթ Իշխանյանին և մարտահրավերները միասին հաղթահարելու պատրաստակամություն հայտնել:
ՊԲ հրամանատարն անդրադարձել է ստեղծված իրավիճակում պաշտպանության բանակի առջև դրված խնդիրներին և դրանց լուծման ուղիներին:
Վարդանյանը խոսել է նաև ադրբեջանական ստորաբաժանումների կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտումների և նրանց լրատվամիջոցներով տարածվող ապատեղեկատվության մասին:
Հանդիպմանը ներկա էր ԱԺ պաշտպանության, օրինապահպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Մարսել Պետրոսյանը:

Председатель НС принял министра обороны
Поддержи А1+!Председатель Национального Собрания Республики Арцах Давид Ишханян принял министра обороны Республики Арцах, командующего вооруженными силами Камо Варданяна.
Глава парламента сначала поблагодарил главнокомандующего Вооруженными Силами за то, что он принял приглашение. В своем выступлении спикер НС отметил, что, помимо законодательных инициатив, в первую очередь выделяет систему безопасности и обороны Арцаха в лице Армии обороны, которая была и остается главным гарантом безопасности народа Арцаха.
Камо Варданян поздравил Давида Ишханяна и выразил готовность вместе преодолевать трудности.
Командующий Вооруженными Силами коснулся проблем, с которыми сталкивается Армия обороны в сложившейся ситуации, и путей их решения.
Варданян также рассказал о нарушениях режима прекращения огня азербайджанскими подразделениями и дезинформации, распространяемой их СМИ.
На встрече присутствовал председатель постоянной комиссии НС Арцаха по обороне, охране правопорядка и безопасности Марсел Петросян.