Միջոցներ ձեռնարկեք ցեղասպանությունը դադարեցնելու համար․Մարուքյանն անդրադարձել է ԼՂ-ում սովամահության դեպքին և դիմել միջազգային հանրությանը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ հատուկ հանձնարարություններով դեսպան Էդմոն Մարուքյանն անդրադարձել է Լեռնային Ղարաբաղում գրանցված սովամահության դեպքին:
Մարուքյանը գրառում է կատարել X սոցցանցի իր միկրոբլոգում՝ դիմելով ԱՄՆ և Ֆրանսիայի նախագահներին, ԱՄՆ պետքարտուղարին, Եվրոպական խորհրդի նախագահին, ԵՄ դիվանագիտության ղեկավարին և այլ անձանց։
«Մենք արդեն 8 ամիս է՝ ամեն օր զգուշացնում էինք այդ մասին։ Խնդրում ենք միջոցներ ձեռնարկել Լեռնային Ղարաբաղում էթնիկ զտումներն ու ցեղասպանությունը դադարեցնելու համար»,- գրել է նա։
Արցախի մարդու իրավունքների պաշտպանը օգոստոսի 15-ին տեղեկացրել է, որ Ստեփանակերտում 40-ամյա տղամարդ է սովից մահացել:

Примите меры, остановите геноцид! Марукян затронул случай голодной смерти в НК и обратился к международному сообществу
Поддержи А1+!Посол РА по особым поручениям Эдмон Марукян коснулся зарегистрированного в Нагорном Карабахе случая голодной смерти.
Марукян сделал запись в своем микроблоге социальной сети Х, обращаясь к президентам США и Франции, госсекретарю США, президенту Европейского совета, главе дипломатии ЕС и другим лицам.
«Мы предупреждали об этом каждый день в течение 8 месяцев. Пожалуйста, примите меры, чтобы остановить этнические чистки и геноцид в Нагорном Карабахе», - написал он.