Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը հաստատում է` կրակ է բացվել Ադրբեջանի կողմից. նախորդ հրապարակումը հեռացվել է
Եվրամիության դիտորդական առաքելությունը նոր հաղորդագրություն է տարածել, հաստատելով, որ կրակոցներ են հնչել Ադրբեջանի կողմից։
«Մենք հաստատում ենք, որ ԵՄ դիտորդը ներկա է գտնվել մեր պատասխանատվության գոտում տեղի ունեցած կրակոցներին։ ԵՄ որևէ անդամ չի տուժել», - ասված է հայտարարության մեջ։
Նախորդ հայտարարությունը, որով ԵՄ առաքելությունը հերքում էր ադրբեջանական կողմից կրակ բացելու մասին ՀՀ ՊՆ հայտարարությունը, հեռացված է։

Наблюдательная миссия Евросоюза подтверждает, что огонь был открыт Азербайджаном; предыдущий пост удалён
Telegram-канал  Armenian Military Portal поделился видео, подтверждающим сообщение Минобороны Республики Армения о том, что подразделения ВС Азербайджана стреляли в сторону наблюдателей ЕС, проводящих мониторинг, и их патрульной машины в направлении Верин Шоржа.
Хотя миссия наблюдателей ЕС опровергла сообщение Минобороны Армении, на видео один из наблюдателей ЕС говорит, что они обстреливают их машину с противоположного холма, где находятся азербайджанские позиции, а они сейчас находятся в окопах и ждут дополнительной информации.
После распространения видео миссия ЕС в Армении удалила пост, опровергающий сообщение Минобороны Армении.