thumbnail_ՀՅԴ ԳՄ Հայտարարություն HD - Web alt
Սեպտեմբերի 17-ին նախատեսվող Երեւանի ավագանու ընտրությունները տեղի են ունենում Հայաստանի եւ Արցախի Հանրապետությունների, մեր ժողովրդի առջեւ ծառացած բարդ աշխարհաքաղաքական մարտահրավերների եւ սպառնալիքների պայմաններում:
Այս հանգամանքներով պայմանավորված՝ ի սկզբանե ՀՅԴ մոտեցումը եղել է այն, որ ընդդիմությունը Երևանի ավագանու ընտրություններին պետք է մասնակցի մեկ միասնական ցանկով:
Քանի որ նախընթաց շրջանում այս ձևաչափը հնարավոր չեղավ կյանքի կոչել, Հ. Յ. Դաշնակցությունը նպատակահարմար չի գտնում Երևանի ավագանու ընտրություններին առանձնաբար իր համամասնական ցանկի առաջադրումը:
Առաջադրումներից եւ գրանցված թեկնածուների ծրագրերի հրապարակումից հետո հանդես կգանք հավելյալ հայտարարությամբ։

АРФД не будет участвовать в выборах в Совет старейшин Еревана
Поддержи А1+!Партия «Армянская революционная федерация Дашнакцутюн сообщила, что не считает целесообразным свое участие в выборах в Совет старейшин Еревана. По этому поводу высший орган АРФД выступил с заявлением, которое мы приводим ниже.
«Выборы в Совет старейшин Еревана, намеченные на 17 сентября, проходят в условиях сложных геополитических вызовов и угроз, стоящих перед Республикой Армения и Республикой Арцах, перед нашим народом.
В связи с этими обстоятельствами подход АРФД с самого начала заключался в том, что оппозиция должна участвовать в выборах в Совет старейшин Еревана единым списком.
Поскольку в предшествующий период не удалось реализовать этот формат, АРФД не считает целесообразным выдвижение собственного пропорционального списка на выборах в Совет старейшин Еревана.
После выдвижения и публикаций программ зарегистрировавшихся кандидатов мы сделаем дополнительное объявление».