Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թունիսի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թունիսի Հանրապետության նորանշանակ վարչապետ Ահմադ Ալ-Հաշանիին:
Շնորհավորական ուղերձում ասված է.
Հայաստանի Հանրապետության կառավարության և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Թունիսի Հանրապետության վարչապետի բարձր պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ:
Լիահույս եմ, որ հետևողական ջանքերի շնորհիվ մեր երկու երկրների համագործակցությունը որակական նոր մակարդակ կտեղափոխվի, ինչն իր հերթին մեծապես կնպաստի Հայաստանի Հանրապետության և Թունիսի Հանրապետության հարաբերությունների հետագա խորացմանն ու ամրապնդմանը:
Օգտվելով առիթից` մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Թունիսի բարեկամ ժողովրդին՝ շարունակական առաջընթաց և բարօրություն»:

Никол Пашинян направил поздравительное послание новоназначенному премьер-министру Тунисской Республики
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян поздравил премьер-министра Тунисской Республики Ахмеда аль-Хашани с назначением.
В поздравлении говорится:
От имени правительства Республики Армения и от себя лично сердечно поздравляю Вас с назначением на пост премьер-министра Тунисской Республики.
Искренне надеюсь, что благодаря последовательным усилиям сотрудничество наших двух стран перейдет на качественно новый уровень, что в свою очередь в значительной степени  будет способствовать дальнейшему углублению и укреплению отношений между Республикой Армения и Тунисской Республикой.
Пользуясь случаем, желаю Вам крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Туниса - дальнейшего прогресса и благополучия».