UCOM շարժական ցանցի արդիականացման համար անհրաժեշտ սարքավորումների մի մասն արդեն հայաստանում է
Այսօր «Յուքոմ» ՓԲԸ գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանն անձամբ էր հետևում Հայաստան ժամանած Ժամանակակից ՏՀՏ արտադրանքի, լուծումների, ծրագրային ապահովման և ծառայությունների մատակարարման համաշխարհային գիգանտներից մեկի՝ Ericsson ընկերության սարքավորումների բեռնաթափման ընթացքին։ Դեռ օրեր առաջ կայացած մամլո ասուլիսի ընթացքում գլխավոր տնօրենը շեշտել է, որ «Յուքոմ» ՓԲԸ 5-ամյա ռազմավարության հենասյուներից է Հայաստանի ամբողջ տարածքում ինչպես շարժական, այնպես էլ ֆիքսված ցանցերի արդիականացումն ու ընդլայնումը և որ Ucom-ն արդեն իսկ մեկնարկել է շարժական ցանցի արդիականացման աշխատանքները՝ դարձնելով այն 5G անցմանը պատրաստ և գործակցելով ոլորտի համաշխարհային առաջատարների հետ։
«Նախօրոք տեղեկացրել ենք, որ սկսել ենք ցանցի վերազինման, զարգացման, արդիականացման և ընդլայնման աշխատանքները, որոնք բաղկացած են մի քանի փուլերից։ Առաջին փուլի առաջին մասի սարքավորումներն արդեն ժամանել են, դրանք հիմա բեռնաթափում ենք, իսկ պահեստից հետո դրանք տեղադրվելու են տարբեր կայաններում։ Ուզում եմ կրկին հիշեցնել մեր բաժանորդներին, որ մի փոքր համբերություն է անհրաժեշտ, որովհետև բավականին ծավալուն աշխատանք ենք իրականացնելու ցանցում, որի ընթացքում ընդհատումներ կամ որակի անկում կարող է նկատվել, բայց վերջում մենք շարժական կապի ցանցի հիանալի որակ ենք ունենալու և հիանալի փորձառություն կապահովենք մեր աննման և սիրելի բաժանորդների համար», - նշել է «Յուքոմ» ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
Հիշեցնենք, որ ի լրումն ցանցի արդիականացմանը, իր մի շարք ծառայությունների նորացման համար Ucom-ը նաև կփոխարինի հին սերնդի տեխնոլոգիական հարթակները և լուծումներն առավել առաջադեմ ու նորարար տարբերակներով։

Часть оборудования, необходимого для модернизации мобильной сети UCOM, уже находится в Армении
Поддержи А1+!Сегодня генеральный директор ЗАО «Ucom» Ральф Йирикян лично наблюдал за процессом разгрузки прибывшего в Армению оборудования компании Ericsson, одного из мировых гигантов в области поставок современных ИКТ-продуктов, решений, программного обеспечения и услуг. Во время пресс-конференции, состоявшейся несколько дней назад, генеральный директор подчеркнул, что одним из столпов 5-летней стратегии ЗАО «Ucom» является модернизация и расширение как мобильных, так и фиксированных сетей по всей Армении, и что Ucom уже начала модернизацию мобильной сети, подготавливая ее к переходу на 5G при партнерстве с мировыми лидерами отрасли.
«Мы загодя уведомляли, что приступили к работам по переоснащению, развитию, модернизации и расширению сети, которые состоят из нескольких этапов. Оборудование первой части первой фазы уже прибыло, сейчас мы его разгружаем на складе, а после этого оно будут установлено на разных базовых станциях. Хочу еще раз напомнить нашим абонентам, что нужно будет запастись небольшим терпением, потому что мы будем проводить достаточно масштабные работы в сети, в ходе которых могут наблюдаться перебои или ухудшение качества соединения, но в итоге мы будем иметь отличное качество мобильной сети и обеспечим отличный опыт для наших неповторимых и любимых абонентов», - сказал Ральф Йирикян, генеральный директор компании Ucom.
Напомним, что помимо модернизации сети, для обновления ряда своих услуг Ucom также заменит технологические платформы и решения старого поколения на самые передовые и инновационные варианты.