ԱՄՆ Սենատում Վաշինգտոնին և նրա դաշնակիցներին կոչ են արել ճնշում գործադրել Ալիևի վրա
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հարցերով հանձնաժողովը Twitter-ի իր պաշտոնական էջում անդրադարձել է Ադրբեջանի կողմից Լաչինի միջանցքի արգելափակման հետևանքով Լեռնային Ղարաբաղում ստեղծված հումանիտար ծանր իրավիճակին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ հանձնաժողովն ԱՄՆ-ին և նրա դաշնակիցներին կոչ է արել ճնշում գործադրել Ադրբեջանի նախագահի վրա։
«Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեն որպես փրկօղակ է ծառայել Լեռնային Ղարաբաղի համար։ Այնուհետև Ադրբեջանը կտրեց կենսական նշանակության սննդի և դեղամիջոցների այս վերջին աղբյուրը: Ավելի քան 7 ամիս է անցել Ադրբեջանի կողմից Լեռնային Ղարաբաղի շրջափակումից, այժմ ժամանակն է, որ ԱՄՆ-ն և նրա դաշնակիցները ճնշում գործադրեն Ալիևի վրա», - գրված է հաղորդագրությունում։
ԱՄՆ Սենատի արտաքին հարաբերությունների հարցերով հանձնաժողովը հավելել է, որ մարդկային կյանքերը վտանգված են։

Сенат США призвал Вашингтон и его союзников оказать давление на Алиева
Поддержи А1+!Комитет по международным отношениям Сената США на своей официальной странице в Twitter коснулся тяжелой гуманитарной ситуации, сложившейся в Нагорном Карабахе в результате блокирования Азербайджаном Лачинского коридора.
Как передает «Арменпресс», комитет призвал США и их союзников оказать давление на президента Азербайджана.
«Международный комитет Красного Креста служил спасательным кругом для Нагорного Карабаха. Затем Азербайджан отрезал и этот последний источник жизненно важных продуктов питания и лекарств. Прошло более 7 месяцев с момента блокады Нагорного Карабаха Азербайджаном, настало время США и их союзникам оказать давление на Алиева», - говорится в заявлении.