thumbnail_photo_5339021481872575064_y
Հուլիսի 28-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը ՊՆ վարչական համալիրում հանդիպել է ՀՀ և օտարերկրյա բարձրագույն ռազմավարական և բարձրագույն ռազմակրթական ուսումնական հաստատությունների 2022-2023 թթ. ուսումնական տարվա շրջանավարտների հետ։
Ողջունելով և շնորհավորելով սպաներին՝ պաշտպանական գերատեսչության ղեկավարն ընդգծել է, որ երկրի ռազմաքաղաքական ղեկավարության ուշադրության կենտրոնում է զինված ուժերն իրենց գործին լիարժեք տիրապետող սպաներով համալրելու գործընթացը։
Շրջանավարտներին շնորհավորել և մաղթանքներ է հղել նաև ՀՀ ԶՈՒ գլխավոր շտաբի պետ, պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը։

thumbnail_photo_5339021481872575064_y
Министр обороны Армении Сурен Папикян 28 июля в административном комплексе МО встретился с выпускниками 2022-2023 гг., окончившими высшие стратегические и военные образовательные программы в Армении и за рубежом.
Поприветствовав и поздравив офицеров, глава оборонного ведомства отметил, что процесс пополнения Вооруженных сил офицерами, в полной мере владеющими своим делом, находится в центре внимания военно-политического руководства страны.
Выпускников поздравил также начальник Генерального штаба ВС Армении, первый заместитель министра обороны, генерал-лейтенант Эдвард Асрян.