Ադրբեջանի ՊՆ-ն տարածել է հերթական ստահոդ հաղորդագրությունը․ ԱՀ ՊՆ
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱդրբեջանի ՊՆ-ն հուլիսի 28-ին տարածել է հերթական ստահոդ հաղորդագրությունն այն մասին, թե իբր ՊԲ համապատասխան ստորաբաժանումները հուլիսի 24-ից հուլիսի 27-ն ընկած ժամանակահատվածում ճնշել են Արցախի օդային տարածքով թռիչքներ իրականացնող քաղաքացիական օդանավերի GPS տեղորոշման համակարգերը, ինչի հետևանքով ստեղծվում է լուրջ սպառնալիք թռիչքների անվտանգության համար:
Ադրբեջանի ՊՆ իրականության հետ որևէ աղերս չունեցող հայտարարությունը, ըստ երևույթին, նպատակ ունի միջազգային հանրության ուշադրությունը շեղել Լաչինի միջանցքի ապօրինի շրջափակման հետևանքով առաջացած հումանիտար աղետից։
Ավելորդ չէ կրկին հիշեցնել, որ 2020 թ. պատերազմական գործողությունների ողջ ընթացքում և դրանից հետո հենց ադրբեջանական կողմն է հետևողականորեն թիրախավորել Արցախի Հանրապետության քաղաքացիական ենթակառուցվածքները` արգելափակելով Լաչինի միջանցքը, խափանելով գազի և էլեկտրականության մատակարարման հոսքագծերը և ճնշելով համացանցի ու բջջային կապի հասանելիությունը։

МО Азербайджана распространило очередное ложное сообщение: АО Арцаха
Поддержи А1+!Министерство обороны Республики Арцах опровергает распространенное Министерством обороны Азербайджана сообщение о том, что соответствующие подразделения Армии обороны якобы подавили системы GPS-позиционирования гражданских самолетов, пролетавших через воздушное пространство Арцаха в период с 24 по 27 июля, в результате чего создается серьезная угроза безопасности полетов.
«Заявление Минобороны Азербайджана, не имеющее ничего общего с реальностью, по всей видимости, направлено на то, чтобы отвлечь внимание международного сообщества от гуманитарной катастрофы, вызванной незаконной блокадой Лачинского коридора.
Не лишним является еще раз напомнить, что в 2020 г., на протяжении всей военной операции и после нее, именно азербайджанская сторона последовательно наносила удары по гражданским инфраструктурам Республики Арцах, блокируя Лачинский коридор, нарушая линии газо- и электроснабжения, пресекая доступ к интернету и мобильной связи». Об этом говорится в сообщении министерства обороны Арцаха.