Եվրոպական խորհրդարան
Եվրոպական խորհրդարանը հրապարակել է հուլիսի 13-ին ընդունված բանաձևը թափանցիկության, հաշվետվողականության և հակակոռուպցիոն կանոնների բարեփոխման առաջարկությունների վերաբերյալ, որտեղ անդրադարձ կա նաև Ադրբեջանին։
Բանաձևի կետերում, ի թիվս այլ երկրների և կազմակերպությունների կողմից իրականացված խախտումների, նշվում է նաև, որ Ադրբեջանը լայնածավալ ազդեցության և կոռուպցիայի հիմնավոր կասկածներ հարուցող գործողություններ է իրականացրել ԵԽԽՎ պատգամավորների նկատմամբ:
Նշվում է նաև, որ Ադրբեջանը կարողացել է կանխել իր ընտրությունների հետ կապված հետաքննությունը, ինչպես նաև կոծկել իր կողմից մարդու իրավունքների ոտնահարումները

Европарламент обвинил Азербайджан в подкупе депутатов ПАСЕ
Поддержи А1+!Европарламент опубликовал резолюцию, принятую 13 июля, о предложениях по реформе условий прозрачности, подотчетности и борьбы с коррупцией, которая относится и к Азербайджану.
В пунктах резолюции, в числе нарушений, совершенных другими странами и организациями, отмечается также, что Азербайджан осуществил широкомасштабное воздействие и действия, вызывающие обоснованные подозрения в коррупции в отношении депутатов ПАСЕ.
Отмечается также, что Азербайджану удалось отвести расследование в связи со своими выборами, также скрыть нарушения прав человека.