Քննարկվել են Հայաստան-ԱՄՆ միջխորհրդարանական հարաբերությունների խորացման հեռանկարներն ու ծրագրերը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության ղեկավար Հայկ Կոնջորյանը հունիսի 27-ին ընդունել է ՀՀ-ում ԱՄՆ արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Քրիստինա Քվինին:
Կողմերը քննարկել են Հայաստան-ԱՄՆ միջխորհրդարանական հարաբերությունների հետագա խորացման հեռանկարներն ու ծրագրերը:
Կարեւորվել է ՀՀ խորհրդարանի եւ ԱՄՆ Կոնգրեսի առանցքային դերը Հայաստան-ԱՄՆ ռազմավարական երկխոսության հարցում:
Հայկ Կոնջորյանը կարեւորել է ԱՄՆ ներգրավվածությունը խաղաղության գործընթացում՝ հույս հայտնելով, որ Վաշինգտոնում այսօր կայանալիք բանակցություններում կարձանագրվի առաջընթաց:
Դեսպան Քրիստինա Քվինը շեշտել է, որ Միացյալ Նահանգները մեծապես շահագրգռված է Հայաստանի եւ Ադրբեջանի միջեւ խաղաղության հաստատմամբ, ինչի վկայությունն ԱՄՆ ակտիվ ներգրավվածությունն է բանակցային գործընթացին:

Обсуждались перспективы и планы углубления межпарламентских отношений Армения-США
Поддержи А1+!Руководитель фракции «Гражданский договор» Национального Собрания Армении Айк Конджорян 27 июня принял Чрезвычайного и Полномочного посла США в Республике Армения Кристину Куинн.
Стороны обсудили перспективы и планы дальнейшего углубления межпарламентских отношений Армения-США.
Подчеркнута ключевая роль парламента Армении и Конгресса США в вопросе стратегического диалога Армения-США.
Айк Конджорян подчеркнул важность участия США в мирном процессе, выразив надежду, что на переговорах, которые состоятся сегодня в Вашингтоне, будет достигнут прогресс.
Посол Кристина Куинн подчеркнула, что США очень заинтересованы в установлении мира между Арменией и Азербайджаном, о чем свидетельствует активное участие США в переговорном процессе.